Już niebawem ulica Staszica stanie się placem budowy

1067
Ulica Staszica w Żarach. fot. Andrzej Buczyński

ŻARY | Jest umowa z wykonawcą wyłonionym w przetargu. Przedsiębiorstwo Drogowe BUD-DRÓG sp. z o. o. z Kożuchowa wyremontuje ulicę Staszica. Przekazanie placu budowy zaplanowano na 18 stycznia.

Przedmiotem umowy, podpisanej w ubiegłym tygodniu z wykonawcą, jest przebudowa ul. Staszica na odcinku od ul. Piastowskiej do ul. Ludowej. Oprócz samej nowej nawierzchni ulicy, przebudowane zostaną istniejące skrzyżowania z nawiązaniem do ulic przyległych, wykonane zostaną nowe ciągi pisze, dojścia do posesji i zjazdy. Umowa określa też zagospodarowanie terenów zielonych, a także nowe oświetlenie uliczne. Planowany koszt inwestycji to ponad 2,6 miliona złotych. Inwestycja miała być realizowana z pieniędzy miejskich. Udało się jednak pozyskać na nią środki z Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Jak już informowaliśmy wcześniej, z zaplanowanej przebudowy wyłączony został odcinek pomiędzy ul. Ludową a Zielonogórską. Protesty dotyczące wycinki drzew i w rezultacie pozwolenie wojewódzkiego konserwatora zabytków na usunięcie tylko kilku, ze wszystkich planowanych, spowodowało że przebudowy nie dałoby się przeprowadzić w zakresie, jaki był wstępnie zaplanowany. Ten sporny odcinek został więc wyłączony z inwestycji, która niebawem się rozpocznie. Projekt na odcinek drogi ul. Staszica od Ludowej do Zielonogórskiej musi być zrobiony od nowa. ATB

ZOSTAW ODPOWIEDŹ