Dziesiąta wygrana żarskich koszykarzy

920

Trochę akcji z meczu i na koniec komentarz trenera BC Swiss Krono Żary Łukasza Rubczyńskiego (wideo):

KOSZYKÓWKA | 13 stycznia 2021 BC Swiss Krono Żary wygrywa na własnym parkiecie zaległy mecz ligowy z drużyną Dijo Polkąty Maximus Kąty Wrocławskie wynikiem 89:80.

Do przerwy spotkanie było bardzo wyrównane. Obydwie drużyny punktowały na przemian, nie dając odskoczyć przeciwnikowi. Pierwsza kwarta zakończyła się rezultatem 21:23, natomiast druga – 36:37. W podobnym stylu rozgrywana była trzecia kwarta. Obydwa zespoły co chwilę wymieniały się prowadzeniem. Dopiero pod koniec tej części spotkania żaranie zaczęli wysuwać się na prowadzenie, coraz wyraźniejsze. Trzecia część zakończyła się wynikiem 68:56. Goście w czwartej kwarcie próbowali odrabiać straty. W pewnym momencie spokojna przewaga gospodarzy zmalała nawet do 6 punktów. Mimo to, podopieczni Łukasza Rubczyńskiego nie dali sobie odebrać zwycięstwa i mecz zakończył się ostatecznym rezultatem 89:80.

Najskuteczniejszym zawodnikiem BC Swiss Krono Żary był w tym meczu Grzegorz Kukiełka, który zdobył 24 punkty. Celnie trafiali również: Kamil Olejnik (18 pkt.), Nikodem Sirjatowicz (14 pkt.), Jakub Der (10 pkt.), Wojciech Dymiński (10 pkt.), Dariusz Kalinowski (5 pkt.), Artur Busz (5 pkt.), Kacper Reczyński (3 pkt.). Kolejne ligowe spotkanie na wyjeździe.

BC Swiss Krono Żary po tym spotkaniu rundy zasadniczej w grupie D rozgrywek II ligi koszykówki mężczyzn zajmuje czwarte miejsce w tabeli z bilansem 10 zwycięstw i trzech porażek.