Gdzie to wyrzucić? Wyszukiwarka podpowie

912

Ruszyła internetowa wyszukiwarka odpadów. Projekt Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Marszowie może pomóc wszystkim tym, którzy niejednokrotnie już stawali przed dylematem, do jakiego pojemnika wrzucić taki czy inny odpad.

Pomysłodawcy tak zachęcają do korzystania z wyszukiwarki:

Zastanawiasz się gdzie wyrzucić kartony po mleku lub sokach, co zrobić ze starym telewizorem albo przeterminowanymi lekami? A może nie wiesz, do którego pojemnika wrzucić stłuczoną szklankę, opakowanie po chipsach lub zużyte chusteczki? Właśnie dlatego przygotowaliśmy wyszukiwarkę odpadów ZZO Marszów, z której dowiesz się, co i gdzie wyrzucić. Wejdź na naszą stronę www.marszow.pl i kliknij na wyszukiwarkę odpadów lub bezpośrednio wpisz www.segregacja.marszow.pl.
W bazie jest już ponad 700 odpadów, ale to nie koniec. Jeśli nie znajdziesz odpowiedzi na swoje pytanie, wyślij do nas brakujący odpad, a my dopiszemy go do bazy.
Z wyszukiwarki możesz korzystać również w telefonie. Wpisz w wyszukiwarce internetowej: segregacja.marszow.pl, dodaj do ekranu głównego/startowego i korzystaj z wyszukiwarki odpadowej, gdy tylko potrzebujesz pomocy.

Na stronie znajduje się też „ściąga” dotycząca typowych, najczęściej wrzucanych śmieci do danego pojemnika. Ale zagadek śmieciowych na co dzień nie brakuje. Niektóre materiały czy opakowania nie są takie „oczywiste”. A jeśli już segregujemy odpady, róbmy to dobrze.

Idealnie byłoby, gdyby każdy produkt oznaczano odpowiednim kolorem. Wtedy życie byłoby prostsze. Niektórzy producenci już tak robią, ale to kropla w morzu. Póki co, śmieciowa wyszukiwarka z pewnością nam pomoże.

Przy takim oznaczeniu na opakowaniu, nikt nie będzie miał wątpliwości, do jakiego pojemnika wyrzucić jego elementy. fot. Andrzej Buczyński

ATB