W razie czego, urzędnicy wyślą SMS

630

GMINA ŻARY | SMS-em dostaniesz informację o przerwie w dostawie wody, skażeniu środowiska czy zagrożeniu bezpieczeństwa. Wszystko za sprawą działającego urzędzie systemu szybkiego powiadamiania. Wystarczy tylko wpisać się w system, a błyskawicznie otrzymasz wiadomość.

Gmina Żary prowadzi SMS-owy System Powiadamiania Mieszkańców. System ten w głównej mierze ma służyć do szybkiego powiadamiania możliwie jak największej liczby mieszkańców, w sytuacjach takich jak skażenie środowiska, klęski żywiołowe, zagrożenie bezpieczeństwa publicznego, awarie techniczne itp. Ale to też platforma, dzięki której można błyskawicznie zawiadomić o spotkaniu, działaniach gminy sołtysów, radnych, czy prezesów OSP czy mieszkańców poszczególnych miejscowości.

Do systemu może zapisać się każdy mieszkaniec gminy, który chciałby otrzymywać w/w informacje na swój telefon komórkowy. Wystarczy kliknąć w baner – System SMS-owego Powiadamiania Mieszkańców – umieszczony na głównej stronie internetowej Gminy Żary i otworzyć informację.

Rejestracja wymaga podania numeru telefonu komórkowego oraz miejsca zamieszkania – miejscowość wybiera się z rozwijanej listy. W taki sam, prosty sposób, można zrezygnować z powiadomień. SMS-owy system powiadamiania jest bezpłatny.

ATB (źródło: UG Żary)