Skradziony pojazd wrócił do właściciela

695
fot. KPP Żary

GMINA ŻARY | Dzielnicowi z żarskiej komendy odzyskali traktor o wartości blisko 300 tysięcy złotych. Traktor został skradziony na terenie województwa dolnośląskiego. Pojazd jeszcze tego samego dnia powrócił do właściciela.

Dzielnicowi z żarskiej komendy pełnili służbę na terenie miasta i gminy Żary. Podczas sprawdzania kompleksu leśnego pomiędzy miejscowościami Olszyniec i Złotnik zauważyli stojący na drodze gruntowej ciągnik rolniczy. Funkcjonariusze zainteresowali się
pojazdem zaparkowanym w środku lasu. Podeszli do niego, żeby sprawdzić z jakiej przyczyny był otwarty, a w pobliżu nie było żadnych osób. Sprawdzili pojazd w systemach policyjnych. Okazało się, że ciągnik został skradziony na terenie województwa dolnośląskiego, najprawdopodobniej w poprzednim tygodniu. Jego wartość to blisko 300 tysięcy złotych. Powiadomiono właściciela o odzyskaniu pojazdu, który został zabezpieczony przez funkcjonariuszy, a po wykonaniu czynności procesowych, tego samego dnia zwrócony właścicielowi. Postępowanie w sprawie kradzieży ciągnika prowadzą funkcjonariusze z powiatu zgorzeleckiego.

To kolejny przykład, kiedy policyjny nos nie zawodzi żarskich policjantów. Są czujni i skuteczni w odzyskiwaniu skradzionego mienia, zarówno tego dużej wartości, jak i mniejszej. W ostatnim czasie funkcjonariusze odzyskali koparkę oraz pojazd ze sprzętem
budowlanym, warte kilkaset tysięcy złotych, ale także samochód osobowy, czy sprzęt AGD, których wartość była o wiele mniejsza. Niemniej jednak w każdym przypadku odzyskanie mienia jest ważne dla pokrzywdzonych.

fot. KPP Żary

komisarz Aneta Berestecka
Komenda Powiatowa Policji w Żarach