W sobotę, 5 czerwca, Dzień Dziecka w żarskim parku

1272

ŻARY | 5 czerwca w godz. od 13.00 do 18.00 w parku miejskim przy Al. Jana Pawła II zaplanowano różne atrakcje dla dzieci. Warto więc wybrać się tam ze swoimi pociechami.

Zabawy, gry, konkursy, nagrody, warsztaty, wystawa, pokaz, koncert… Z pewnością każde dziecko znajdzie coś ciekawego dla siebie. A tak żarskie instytucje współorganizujące to wydarzenie zachęcają do przyjścia:

MUZEUM: Przygotowaliśmy szereg atrakcji dla dzieci. W Domku Winnym będą czekały na Was quizy, zagadki i niespodzianki związane z historią Żar, a także wystawa sprzętu używanego niegdyś przez Waszych rodziców i dziadków. W pobliżu parkowego stawu odbędą się warsztaty twórcze – malowanie na szkle i ekowarsztaty. Na wielbicieli sportowej rywalizacji przygotowaliśmy Turniej Zabaw Dawnych. W alejkach parkowych dzieci do 14. roku życia będą mogły spróbować swoich sił w zabawach naszych rodziców: biegu w worku, skakaniu na skakance, odbijaniu piłeczki ping-pongowej, biegu z jajkiem na łyżce oraz żonglowaniu piłką (kapki). Na mistrzów poszczególnych konkurencji czekają trofea i upominki!

BIBLIOTEKA: Żarska Biblioteka proponuje warsztaty literacko-plastyczne „Książka artystyczna” oraz zabawę w malowanie obrazów piaskiem. Ponadto o godz. 13.00 poznamy i nagrodzimy laureatów Międzyszkolnego Turnieju Pięknego Czytania Czyt*As 2021.

MOPS: Przygotowaliśmy dla Was wiele ciekawych propozycji m.in. gry i zabawy sportowe, zręcznościowe, zgadywanki logiczne i grę w statki, grę w rzutki oraz wspólne puszczanie baniek mydlanych. Dla zwycięzców przewidziane są miłe nagrody niespodzianki.

ŻDK: Zapraszamy na warsztaty plastyczne pod czujnym okiem instruktorki Beaty Chudy (warsztaty do wyczerpania zapasów, więc spieszcie się zobaczyć co dla Was mamy); pokaz Teatrów Tańca ŻDK pod kierownictwem Bożeny Wróbel; koncert zespołu „Dzieci” i Oliwii Jaworskiej, przygotowanych przez Jarosława Adryańczyka.

ATB