Zasłużeni dla służby zdrowia

4665

Czterdziestu czterech pracowników medycznych Szpitala na Wyspie uhonorowanych zostało odznaką „Za zasługi dla ochrony zdrowia” nadawaną przez Ministra Zdrowia.

Prezes szpitala Wiesław Olszański przy tej okazji podziękował swoim odznaczonym współpracownikom za lata wspólnej pracy.

– Dziękuję całemu personelowi, który uwierzył, że z „trupa”, jakim był PSP ZOZ uda się zrobić piękny, wspaniały szpital. Myślę, że odnieśliśmy ogromny sukces budując szpital, który w tej chwili ma dużą wartość jeśli chodzi o poziom usług – mówi prezes Olszański.

Odznaczono osoby, które w służbie zdrowia przepracowały już przeszło trzydzieści lat.

Marek Femlak, radny powiatowy, wicedyrektor szpitala 105

– Mam do państwa ogromny szacunek, bo wiem co to znaczy praca w szpitalu. Nieraz jest to przedkładanie pracy nad rodzinę. Wiem ile jest dyżurów, nieprzespanych nocy. Kiedyś pododawałem sobie wszystkie nocki i wyszło mi, że nie było mnie w domu osiem lat. Tym bardziej należy się państwu uznanie, że coraz bardziej brakuje nam młodej kadry, lekarzy i pielęgniarek. Młodzież zostaje w dużych ośrodkach takich jak Wrocław, Poznań, Kraków, czy Warszawa, albo przemieszcza się za granicę. Od dziesięciu lat, od kiedy pracuję w powiatowej komisji zdrowia, staramy się zawsze tłumaczyć i podkreślać, że dwa szpitale to tak naprawdę jeden organizm, który musi współgrać i współpracować. Powiem szczerze, że tak właśnie jest. Szpital to nie tylko mury i sprzęt. To bardzo łatwo można stworzyć mając odpowiednie środki. Ale szpital to przede wszystkim ludzie. Stworzyć dobry personel to nie jest już taka prosta sprawa. Ten problem dotknął powiatu krośnieńskiego. Okazuje się, że pojawiły się możliwości lokalowe i sprzętowe, ale mają problem właśnie z tym co najważniejsze – z ludźmi.

Wyróżnieni pracownicy Szpitala na Wyspie

Bogusław Hercik, Anna Jończyk, Janina Józieńko, Krystyna Kamińska, Barbara Krzyśków, Mariola Maksylewicz, Bogumiła Miśkiewicz, Elżbieta Niemców, Małgorzata Senyk, Zofia Stadnik, Bożena Kliszczak – Zys, Danuta Adamska, Maria Banaszyńska, Grażyna Boczar, Jadwiga Dendewicz, Zygmunt Dwornicki, Jadwiga Dzięcioł, Kazimiera Gała, Kazimierz Goebel, Donata Kazimierowska, Elżbieta Konrad, Zuzanna Matuszewska, Maria Miller, Janina Niżyńska, Julian Oleksyk, Danuta Majorek – Otocka, Dorota Pyrkowska, Jolanta Rokicka, Małgorzata Rosiak, Ewa Rutkowska, Wiesław Sarnecki, Marzena Dyllong – Sienkowiec, Izabela Skindzier, Jolanta Słupska, Anna Sobańska, Grażyna Staniek, Stanisław Szmelter, Halina Szostek, Andrzej Szynkarzyński, Małgorzata Wojciechowska, Teresa Wolf, Agata Woźniak, Danuta Zaremba, Jolanta Spacjer.

Andrzej Buczyński