Rekordy życiowe i medale żarskich lekkoatletów

763

LEKKOATLETYKA | Młodzi zawodnicy żarskiego Agrosu bardzo dobrze zaprezentowali się w lekkoatletycznym Finale Ogólnopolskim „Lekkoatletyka dla każdego!” U14 i U16, który odbył się w Sieradzu.

Po eliminacjach wojewódzkich które odbyły się w Żarach do reprezentacji województwa zostało powołanych 3 chłopców i 3 dziewczyny z Agrosu Żary. W biegu na 1000m z przeszkodami Emilia Fabiszewska, która wykazała się nadludzko silnym charakterem i wolą walki, wywalczyła srebrny medal z wynikiem 3,18,09 s.

W biegu na 300m Fabian Deć z czasem 36,96 s. zdobył brązowy medal poprawiając wyraźnie swój rekord życiowy. Ustanowił przy okazji rekord klubu, który od 2009 r. należał do Marcina Ciechanowicza.

Bardzo dobrze wypadli płotkarze w biegu na 80 m.p.pł. Ada Wasilewska świetnie pobiegła w eliminacjach 13,10 s. (rekord życiowy) i awansowała do finału z drugim wynikiem. Niestety w finale mały błąd zdecydował, że Ada uplasowała się tuż poza podium na 4 miejscu. W biegu na 300 m.p.pł. świetny bieg Stanisława Pająka i nowy rekord życiowy 42,84 s. który dał mu 5 miejsce.

Finał B w biegu na 600m wygrała Laura Nowacka zajmując ostatecznie 9 miejsce z czasem 1,44,75 s. Laura w ostatnim czasie zrobiła wielkie postępy, a na kolejnych mistrzostwach będzie już gotowa do walki o najwyższe cele. W biegu na 100m bardzo dobrze zaprezentował się Konrad Urszuc, który zajął ostatecznie 10 miejsce z czasem 12,23 s., będąc jednak o rok młodszy od innych zawodników.

ATB (źródło: Agros Żary)