Żarscy zapaśnicy na podium w Gorzowie

736

ZAPASY | 11 grudnia reprezentanci żarskiego Agrosu wzięli udział w zawodach II Wrestling Cup Gorzów Wlkp. Na starcie stanęło 18 ekip z całej Polski i zagranicy.

Najlepszym zawodnikiem turnieju ekip polskich uznany został Oskar Jedut, zwycięzca kategorii 46 kg. Srebro wywalczył Oskar Bazak w wadze do 68 kg. Brązowe medale wywalczyli Sebastian Piegoński (52 kg) i Wiktor Błaszczyk (85 kg). Bardzo dobrze zaprezentował się najmłodszy w ekipie Szymon Opala, który walkę o strefę medalową przegrał przy remisie z utytułowanym zawodnikiem gospodarzy Antkiem Pankowskim. Piąte miejsca wywalczyli Paweł Liberacki i Tomasz Maślanka. Pierwszy w walce eliminacyjnej pokonał brązowego medalistę Mistrzostw Polski młodzików Jakuba Adamskiego z Lubska. Wiktor Terpiński w swoich walkach pokazał, że już blisko do walk o medale.