Akcja ,,Na Gwiazdkę podziel się miłością”

764
fot. KPP Żary

ŻARY / GMINA ŻARY | „Na Gwiazdkę podziel się miłością” to III edycja akcji zbiórki żywności dla osób potrzebujących, która została zorganizowana przez Stowarzyszenie „Dolina Zielona”. Do szczytnej inicjatywy przyłączył się dzielnicowy z żarskiej komendy. Dary trafiły już do osób starszych i dzieci.

Dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Żarach, młodszy aspirant Krzysztof Bzowski po raz kolejny przyłączył się do szczytnej akcji pomocy osobom starszym i dzieciom. Inicjatorem zbiórki artykułów pierwszej potrzeby już po raz trzeci było Stowarzyszenie na rzecz rozwoju wsi „Dolina Zielona” z Mirostowic Dolnych. Dzielnicowy wspólnie z wolontariuszami stowarzyszenia oraz strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej Mirostowice Dolne, zbierali żywność, artykuły chemiczne oraz prezenty niespodzianki dla dzieci z najbardziej potrzebujących rodzin. Święta Bożego Narodzenia to czas, kiedy wiele osób chętnie pomaga potrzebującym, dlatego też osoby o dobrym sercu nie zawiodły i tym razem. Akcja spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem wśród mieszkańców Żar i okolic. Dary przekazywały osoby prywatne, właściciele sklepów oraz pracownicy socjalni – wszyscy, którym los innych nie jest obojętny.

20 grudnia wolontariusze stowarzyszenia na czele z Mikołajem oraz młodszym aspirantem Krzysztof Bzowski z towarzyszącą im maskotką Lubuskiej Policji – tygryskiem LUPO, przekazali paczki potrzebującym mieszkańcom z rejonu dzielnicy numer 9, gdzie dzielnicowym jest właśnie aspirant Krzysztof Bzowski. Podziękowaniem za zaangażowanie był widok uśmiechniętych i wzruszonych twarzy obdarowanych.

kom. Aneta Berestecka