III liga koszykówki. Karpacz w Żarach zrewanżował się z przytupem [FOTO]

955

KOSZYKÓWKA | 11 stycznia 2022 w Żarach rozegrano mecz 13. kolejki III ligi koszykówki mężczyzn.

Gospodarze – BC Swiss Krono Żary – wyszli na parkiet tym razem bez drugoligowego wsparcia. I przegrali. Poprzedni mecz – 6. kolejki – pomiędzy drużynami UKS SMS Karpacz i BC Swiss Krono Żary, który rozegrano 5 listopada 2021 roku w Karpaczu, zakończył się niewielkim, trzypunktowym, ale jednak zwycięstwem żaran 98:101. We wtorek Karpacz się zrewanżował. W zasadzie od początku meczu stale powiększając punktową przewagę. Na koniec pierwszej kwarty tablica pokazała wynik 13:19. W połowie spotkania przewaga gości wzrosła do 28:38. Na koniec trzeciej kwarty było już 34:69. Ostatecznie mecz zakończył się rezultatem 49:90.
Przed nami koszykarskie derby Żar. W czwartek, 13 stycznia o godz. 19.00 w Powiatowym Centrum Sportu przy ul. Podwale, spotkają się ponownie w tym sezonie reprezentacje MKS Sokół Basket Żary i BC Swiss Krono Żary. Pierwszy mecz rozegrany 29 października 2021 r. Sokół przegrał 94:67. Ciekawe, czy tym razem będzie to mecz trzecioligowy, czy raczej trzecio-drugoligowy.