Policjanci zatrzymali dwie osoby podejrzane o uszkodzenie szopki bożonarodzeniowej

653
fot. KPP Żary

POWIAT ŻARSKI | W wyniku podjętych czynności policjanci kryminalni z Komisariatu Policji w Lubsku szybko ustalili i zatrzymali dwie osoby podejrzane o uszkodzenie figur szopki bożonarodzeniowej. 22-latka i 24-latek usłyszeli zarzuty uszkodzenia i kradzieży mienia oraz obrazy uczuć religijnych. Może im grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

W sobotę rano, 8 stycznia, dyżurny otrzymał zgłoszenie o uszkodzeniu szopki bożonarodzeniowej, która ustawiona była w centrum Jasienia. Na miejsce
udali się policjanci, którzy potwierdzili, że figury znajdujące się w szopce zostały uszkodzone oraz skradziony został pastorał. Figura przedstawiająca postać Matki Boskiej miała odłamane dłonie, figurze przedstawiającej Świętego Józefa w dłonie wetknięto butelkę po piwie, uszkodzona została również figura przedstawiająca wielbłąda. Wartość strat wstępnie oszacowano na kwotę nie mniejszą niż 5 tysięcy złotych.
W czynności wykrywcze zaangażowali się funkcjonariusze kryminalni z Komisariatu Policji w Lubsku. W wyniku podjętych działań, tego samego dnia ustalili i zatrzymali dwie osoby podejrzane o dokonanie opisanych czynów, do których miało dojść 7 stycznia. Kobieta i mężczyzna, mieszkańcy powiatu żarskiego trafili do policyjnego aresztu. W poniedziałek, 10 stycznia, w Prokuraturze Rejonowej w Żarach usłyszeli zarzuty zniszczenia mienia, kradzieży pastorału oraz obrazy uczuć religijnych poprzez publiczne znieważenie przedmiotu czci religijnej.
22-latka oraz 24-latek za swoje zachowanie odpowiedzą teraz przed Sądem. Może im grozić do 5 lat pozbawienia wolności. Prokuratura Rejonowa w Żarach zastosowała wobec nich dozory.

fot. KPP Żary
fot. KPP Żary

kom. Aneta Berestecka