Najpierw była zrzutka na wyjazd, a teraz jest medal z Mistrzostw Europy

1213
fot. nadesłane

SPORTY WALKI | Szymon Socha, młody reprezentant Żarskiego Klubu Sportów Walki, udowodnił, że warto było mu pomóc w wyjeździe na mistrzostwa do Turcji. Wywalczył tam brązowy medal.

O internetowej zbiórce, którą zorganizował żarski klub, informowaliśmy już w styczniu tego roku. Aby młody zawodnik z Żar mógł pojechać do Istambułu i zrealizować swoje sportowe marzenia, potrzebnych było pięć tysięcy złotych. Ponad sześćdziesiąt osób zareagowało na apel, wpłacając różne kwoty. Dzięki temu wyjazd doszedł do skutku, a Szymon stanął na podium. Tym samym podziękował wszystkim, którzy go wspierali i wierzyli w jego szansę na sportowy sukces.

Dawid Polok, trener ŻKSW: – W dniach 13-20 lutego w Istambule odbyły się Mistrzostwa Europy Muaythai. W Turcji nie mogło zabraknąć Reprezentacji Polski, w skład której powołanie otrzymał zawodnik Żarskiego Klubu Sportów Walki – Szymon Socha. Aktualny Mistrz Polski z Żar wystartował w kategorii Youth 12-13 – 48kg. Socha ostatecznie zdobywa brązowy medal Mistrzostw Europy, choć pozostaje niedosyt, gdyż werdykt sędziów z półfinału w walce naszego reprezentanta z zawodnikiem z Belgii pozostawia niesmak w polskim teamie narodowym. Cieszy na pewno, że Szymon debiutuje w Reprezentacji Polski z medalem, których ostatecznie Polska Drużyna przywozi 10, co jest fantastycznym wynikiem. Start naszego zawodnika daje wielkie nadzieję na przyszłość tego młodego sportowca, przed którym w tym roku wiele sportowych wyzwań. Należy wspomnieć i podziękować wszystkim, dzięki którym Szymon mógł polecieć na Mistrzostwa, gdyż udało nam się uzbierać kwotę 5000 zł na zbiórce internetowej, a resztę przekazano z dotacji Miasta Żary.

ATB