Żarski Jarmark Wielkanocny powraca po dwóch latach przerwy

1135
Żarski Jarmark Wielkanocny 2019. fot. Andrzej Buczyński

ŻARY | Ostatni Jarmark Wielkanocny w Żarach zorganizowano w kwietniu 2019 roku. Rok później rozkręcająca się pandemia pokrzyżowała plany. Podobnie jak wiosenne obostrzenia w 2021 roku. Ale wszystko wskazuje na to, że w tym roku jarmark w końcu się odbędzie.

Póki co, urzędnicy zapraszają przedsiębiorców do składania ofert na stoiska handlowe i gastronomiczne podczas tegorocznego jarmarku. Przedmiotem oferty jest zagospodarowanie przydzielonego stanowiska o powierzchni do 10m2 (liczba miejsc ograniczona). Przedsiębiorcy są zobowiązani posiadać własne namioty, własne stojaki lub stoły do ekspozycji towaru, a w przypadku zapotrzebowania na energię elektryczną własne przedłużacze w celu podłączenia się do sieci. Ogłoszeniodawca udostępni kosze na śmieci oraz korzystanie z kabin sanitarnych. Przedsiębiorcy powinni posiadać wymagane ubezpieczenia oraz wszelkie zgody do prowadzenia handlu.
Zgłoszenia należy składać do 25 marca drogą elektroniczną na adres e-mail, lub e-mail, pocztą, bądź osobiście w biurze podawczym Urzędu Miejskiego w Żarach, 68-200 Żary, Plac Rynek 1-5. Wzór zgłoszenia do pobrania. Przedsiębiorcy o wyborze oferty zostaną poinformowani drogą elektroniczną lub telefonicznie do 28 marca. Organizator imprezy ma prawo odmowy przyjęcia zgłoszenia lub odwołania imprezy w przypadku zmiany przepisów związanych z pandemią COVID-19. Opłaty: dzienna stawka opłaty targowej 10zł, opłata za zajęcie pasa drogowego – 0,30zł za 1m2 za dzień. Nie pobiera się opłaty targowej za sprzedaż artykułów rzemiosła artystycznego.

Jarmark Wielkanocny zaplanowano w Żarach w terminie od 8 do 10 kwietnia 2022 r.

Żarski Jarmark Wielkanocny 2019. fot. Andrzej Buczyński
Żarski Jarmark Wielkanocny 2019. fot. Andrzej Buczyński
Żarski Jarmark Wielkanocny 2019. fot. Andrzej Buczyński
ATB