Ponowne próby oszustwa metodą „na wnuczka”. Zobacz film jak działają oszuści

2795

Region | We wtorek,14 sierpnia oszuści uderzyli kolejny raz. Do kilkunastu mieszkańców Gorzowa Wielkopolskiego dzwonili przestępcy podający się za funkcjonariuszy CBŚP i prosili o podanie danych kont bankowych oraz informacji o majątku, które miały im posłużyć w zwalczaniu naciągaczy.

Na szczęście wszyscy mieszkańcy postąpili zgodnie z radami prawdziwych policjantów, aby nie przekazywać takich informacji i nie dali się oszukać. O tych zdarzeniach powiadomili także gorzowską Policję, która już się nimi zajmuje.

Oszustwa metodą „na wnuczka”, „na policjanta”, „na administratora”, „na sprzedawcę” to tylko kilka z wielu sposobów jakimi posługują się przestępcy aby wyłudzić od mieszkańców ich oszczędności. Jednak wiele jest także policyjnych działań oraz inicjatyw mających na celu  zwalczanie takich przestępstw. Policjanci prowadzą także wiele spotkań z seniorami oraz  przedstawicielami banków. Informują ich o metodach działań oszustów oraz instruują jak należy się zachować w sytuacji, podczas której mają podejrzenie, że ich klient może aktualnie padać ofiarom przestępstwa. O tym jak istotne są tego typu spotkania mogliśmy przekonać się w ostatnim czasie w Gorzowie Wielkopolskim. 10 lipca pracownica jednej z placówek bankowych zorientowała się, że starszy mężczyzna, który chciał wypłacić sporą sumę pieniędzy, jest oszukiwany. Ostrzegła o tym fakcie mężczyznę i poinformowała Policję. Dzięki jej czujności senior nie stracił swoich pieniędzy: http://gorzow.lubuska.policja.gov.pl/go1/serwis-informacyjny/aktualnosci/26036,Nieudane-proby-oszustw-metoda-na-policjanta-Pomogla-pracownica-banku.html?search=661016251.

źródło, Policja Lubuska