Trzy osoby zatrzymane za kradzież kabli o wartości 100 tys. złotych

1039
fot. Lubuska Policja

POWIAT ŻARSKI | Policjanci zatrzymali trzy osoby, które trudniły się kradzieżą kabli telekomunikacyjnych. Straty jakie spowodowali swoim działaniem wynoszą niemal 100 tysięcy złotych. Zatrzymani to dwaj mężczyźni w wieku 44 i 24 lat oraz kobieta w wieku 27 lat. Wszyscy usłyszeli po 15 zarzutów, może im grozić do 8 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę, 10 kwietnia, dyżurny żarskiej komendy otrzymał zgłoszenie o osobach, które prawdopodobnie dokonują kradzieży kabli telekomunikacyjnych na trasie Tuplice – Łazy. Natychmiast udali się tam policjanci z Posterunku Policji w Przewozie. Na miejscu dostrzegli dwie osoby, które na widok radiowozu uciekły do lasu. Po chwili funkcjonariusze zatrzymali jedną z osób, 27-letnią kobietę oraz zabezpieczyli rzeczy, które wykorzystane były do popełnienia przestępstwa. Następnie policjanci ruszyli w ślad za drugą osobą. 24-letni mężczyzna uciekał rowerem, który wcześniej ukrył. Jemu także ucieczka się nie powiodła. Został zatrzymany przez policjantów. Obie osoby trafiły do policyjnego aresztu. W toku dalszych ustaleń i czynności kolejnego dnia funkcjonariusze zatrzymali 44-latka, który również brał udział w tym przestępczym procederze. Zgromadzone w tej sprawie materiały pozwoliły przedstawić wszystkim trzem podejrzanym po 15 zarzutów dotyczących działania wspólnie i w porozumieniu, w krótkich odstępach czasu, na przestrzeni od stycznia do kwietnia 2022 roku, na terenie powiatu żarskiego. Straty jakie spowodowali łącznie to blisko 100 tysięcy złotych.
Za kradzież kabli telekomunikacyjnych, a tym samym spowodowanie zakłóceń działania linii telekomunikacyjnych, może im grozić do 8 lat pozbawienia wolności, a także obowiązek naprawienia wyrządzonej szkody.

komisarz Aneta Berestecka
Komenda Powiatowa Policji w Żarach