Złoto i trzy srebra dla Żarskiego Klubu Sportów Walki

859

SPORTY WALKI | W dniach 25-26 lutego w miejscowości Turnhout odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Belgii Muaythai 2023. W tym międzynarodowym wydarzeniu wzięło udział 5 reprezentantów Żarskiego Klubu Sportów Walki. W mistrzostwach oprócz gospodarzy wystartowali również zawodnicy z Francji, Holandii, Niemiec i Hiszpanii.

Wyjazd okazał się wielkim sukcesem i tylko jeden zawodnik z Żar nie stanął na podium – Szymon Socha, którego w 1/4 finałów w kategorii U16 -54kg decyzją sędziów po świetnym pojedynku pokonał inny reprezentant Polski – Filip Kisiel. Kategorię U14 -36kg zdominował Maksymilian Sobecki, który w pięknym stylu wygrał wszystkie pojedynki i zdobył Pas Mistrza Belgii. Doskonale również zaprezentowały się zawodniczki ŻKSW, które dopiero w finałach musiały uznać wyższość swoich przeciwniczek należących do światowej czołówki. Podopieczne trenera Dawida Poloka wywalczyły srebro Mistrzostw Belgii – Amelia Kowzan U16 -48kg; Hanna Sobecka U14 -39kg; Kalina Ratajczak U14 -66kg.
Wyjazd był możliwy dzięki wsparciu Urzędu Miasta Żary i żarskiej firmy Z-Trans.