Podczas jazdy puścił kierownicę aby napić się wódki

3882

Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 34 letniemu mężczyźnie, który spowodował wypadek w wyniku którego śmierć poniósł jadący z nim pasażer.

Przypomnijmy, do tragicznego zdarzenia doszło 27 listopada 2016 r. na drodze krajowej nr 12 między miejscowościami Szprotawa i Bobrzany. Kierujący oplem vectra był pod wpływem alkoholu,  jechał z nadmierną prędkością. Warunki atmosferyczne panujące wówczas na drodze były trudne a droga kręta. Przy prędkości  127 km/h oskarżony nie zachował należytej ostrożności podczas pokonywania łuku drogi, po czym   puścił obiema rękoma kierownicę  po to aby napić się alkoholu. Nie trudno domyśleć się co było dalej,  pijany kierowca  stracił panowanie nad pojazdem, wpadł w poślizg, zjechał na pobocze do rowu, a następnie uderzył w przydrożne drzewo.
W wyniku uderzenia pojazdu śmierć poniósł jego pasażer 33 letni mężczyzna. Oskarżony zbiegł z miejsca zdarzenia. W samochodzie był jeszcze 13 letni chłopiec, któremu na szczęście nic się nie stało.

W toku śledztwa ustalono, że mężczyzna wyrokiem Sądu Rejonowego w Żaganiu z dnia 17 grudnia 2012 r. miał orzeczony zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Oskarżonemu grozi kara pozbawienia wolności od 9 miesięcy do 12 lat.              MK

foto. KPP Żagań

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ