Udowodnili swoją klasę

3266

Worek medali przywieźli zawodnicy żagańskiego WKS Sobieski z II Otwartego Turnieju Młodych Mistrzów w Dobromierzu.

To pierwsze w historii sekcji tak spektakularne zwycięstwo. Reprezentacja Thai Kick Boxingu WKS „Sobieski” prowadzona przez instruktora sensei Artura Niezgodę i sensei Łuksza Świderskiego wzięła udział w pierwszym turnieju walki w tym roku osiągając świetny wynik medalowy. Zawodnicy zdobyli 53 medale, w tym 26 złotych, 14 srebrnych i 13 brązowych. Reprezentacja WKS-u wywalczyła w ten sposób I miejsce w kwalifikacji drużynowej.

Walka nie była łatwa. W mistrzostwach wzięło udział 102 zawodników z 9 klubów: Wataha Ząbkowice, Klub Taekwond Świebodzice, Goksir Dobromierz, Sekcja Kłaczyna, Sekcja Roztoka, Klub Taekwondo Wrocław, Fighter Klub Kaczmarek Grodowski, Klub Kick Boxingu Wrocław oraz Thai Kick Boxing WKS „Sobieski” Żagań.

Turniej był też udany dla sensei Łukasza Świderskiego.  Po stoczonej remisowej walce ze swoim przeciwnikiem, otrzymał on propozycję walki o Pas Zawodowego Mistrza Polski organizacji World Kickboxing And Karate Association (WKA) w wadze ciężkiej, która odbędzie się 25 marca.

Miłym elementem turnieju było też uhonorowanie sensei Artura Niezgody medalem za wieloletnią działalność organizacyjną w WKA.                                                 PaS

foto Agnieszka Tomaszewska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ