Dobre wyniki

598

LEKKOATLETYKA | W dniach 11-13 września w Radomiu odbyły się Mistrzostwa Polski U-20 z udziałem zawodników żarskiego Agrosu, którzy uzyskali szereg bardzo dobrych wyników.

Z bardzo dobrej strony zaprezentowała się Alicja Dudkiewicz w pchnięciu kulą zdobywając 6. miejsce w kraju i ustanawiając nowy rekord klubu z wynikiem 12,49 m. Na uwagę zasługuje również bardzo dobry występ dziewcząt w sztafecie 4x100m, które uplasowały się na 8. miejscu w Polsce. Sztafeta pobiegła w składzie: Nina Pawłów, Martyna Bardel, Adrianna Kwiatkowska i Zuzanna Mistoń. Miłosz Bielak po bardzo dobrym biegu na 3000m uzyskał 9. rezultat, a w biegu na 5000m był na 16. miejscu w Polsce. Adrianna Kwiatkowska zmagania w skoku wzwyż zakończyła na 17. miejscu. Dziewczyny w biegu na 100m przez płotki po eliminacjach zakwalifikowały się do finału B, gdzie Zuzanna Mistoń ukończyła bieg na piątym miejscu, natomiast Nina Pawłow była szósta. Żarski klub w zawodach zdobył 29 punktów i zajął w Polsce 51. miejsce na ponad 160 sklasyfikowanych klubów.

źródło: Agros Żary