Promień ostro na początek

2981

Zanim drużyna Promienia stanie do walki o punkty w rundzie wiosennej, to najpierw powalczy w meczu o Puchar Polski. Spotkanie pokaże stan przygotowania żarskiego zespołu.


W meczu czwartej Rundy Pucharu Polski na szczeblu Lubuskiego ZPN żarska drużyna zmierzy się na własnym boisku z czwartoligowa Arką Nowa Sól. Mecz, podobnie jak inne spotkania 1/8 Pucharu Polski, rozegrany zostanie w sobotę, 11 marca, o godz. 14:00 na stadionie przy ul. Zwycięzców 38.

Spotkanie poprowadzi trójka arbitrów z Zielonej Góry. Jako sędzia główny Bartosz Rudkowski i asystenci: Krzysztof Brzeskot i Rafał Woźniak. Bartosz Rudkowski dał się poznać żarskim zawodnikom i kibicom. We wrześniu ubiegłego roku podczas spotkania Promienia Żary z Unią Kunice pokazał aż jedenaście żółtych kartek.

Mecz pucharowy będzie znakomitym sprawdzianem stanu przygotowania drużyny do rundy wiosennej. Chociaż ostatni sparing z Deltą Sieniawa Żarska Promień wygrał aż 6:0, to Arka Nowa Sól, to jednak nie ta liga.

Już w sobotę, 18 marca, Promień stanie do pierwszego meczu ligowego. Będzie gościć groźnego przeciwnika – drużynę Czarnych Żagań.

PaS