Koncert inaugurujący nowy cykl imprez w Światowym Geoparku UNESCO Muskauer Faltenbogen / Łuk Mużakowa

2567

Za scenografię wspólnego występu chórów młodzieżowych „Canto Veloce” ze Strzelina (PL) oraz „Cantemus” z Hoyreswerdy (D), który odbędzie się 15.06.2018, wybrano Przełom Doliny Nysy oraz Park Księcia Pücklera, tworzące wyjątkowy krajobraz parkowy.

W piątek 15.06.2018 Światowy Geopark UNESCO Muskauer Faltenbogen / Łuk Mużakowa inauguruje nowy cykl imprez mającychna celu stworzenie ciekawej symbiozy krajobrazu z kulturą. Raz w roku wybrany geotop na terenie Geoparku stanowić będzie scenografię dla występu dwóch chórów młodzieżowych z Polski i Niemiec. Na scenopgrafię inauguracyjnego koncertu w 2018 roku wybrany został Przełom Doliny Nysy, który na wysokości Bad Muskau prezentuje wielopoziomowy krajobraz z rozległymi połaciami łąk, terasami o różnicy poziomów dochodzących do 32m. Książe Pückler wiedział jak wykorzystać ten krajobraz dla swoich celów bez istotnego ingerowania w morfologię doliny. Gości oczekuje kolorowa mieszanka pieśni ludowych i współczesnych, zaprezentowanych przez polski mieszany chór „Canto Veloce” z Gimnazjum Muzycznego ze Strzelina oraz niemiecki dziewczęcy chór „Cantemus” z Gimnazjum z Hoyerswerdy.

Koncert w Sali Zamkowej rozpoczyna się o godz. 17.00 (wstęp od godz. 16.45). Od godziny 16.15 przewidziana jest mała niespodzianka przed Nowym Zamkiem w Parku Księcia Pücklera w Bad Muskau.

Wstęp wolny.

MK