II Marsz dla Życia i Rodziny w Żarach już w niedzielę, 30 maja

1109
9 czerwca 2019 r. fot. Andrzej Buczyński

ŻARY | Pierwszy marsz zorganizowano 9 czerwca 2019 roku. Cieszył się sporą frekwencją. W ubiegłym roku się nie odbył, ale w tym roku organizatorzy zapraszają na drugą edycję.

A tak organizatorzy zachęcają do udziału:

W Polsce życie zostało objęte należytą ochroną, to ewenement na skalę europejską, ponieważ trend jest zupełnie odwrotny. Dlaczego u nas się to udało, skoro w tylu krajach za zachodnią granicą środowiska prawicowe, o tradycyjnych poglądach są bezsilne?
Zasługi i to niemałe należy przypisać Kościołowi Katolickiemu w Polsce, który porusza serca Polaków uwrażliwiając ich na los najmniejszych, bezbronnych osób, oczekując jednocześnie od swoich wiernych konkretnych działań.
To słynne “wstań z kanapy” i “wypłyń na głębię” w kwestii obrony życia nie może zostać pominięte. To od naszych postaw dzisiaj i naszych obecnych działań będzie zależał los przyszłych pokoleń, również tych dopiero czekających na pierwszy oddech poza łonem matki. Liberalizacja bowiem zapisów dotyczących obrony życia będzie leżała w moralności przyszłych pokoleń.
Promocja szacunku dla życia, każdego bez wyjątku oraz tradycyjnej rodziny nie może się skończyć na przychylnym orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego, jest to bowiem walka nie tylko o życie, ale w sposób szczególny również o kondycję rodziny, która jest jego naturalnym środowiskiem do wzrastania.
Rodzina, dzisiaj tak atakowana, potrzebuje naszej obrony. Dziś możemy to zrobić pokazując jej piękno. Zachęcamy zatem do założenia wygodnych butów i udziału w II Marszu dla Życia i Rodziny w Żarach.

Żarski marsz rozpocznie się o godz. 13.00 mszą św. w kościele Miłosierdzia Bożego przy ul. Okrzei. Msza zostanie odprawiona w intencji polskich rodzin i dzieci, także tych poczętych, a nie narodzonych. Trasa marszu będzie wiodła ulicami: Okrzei, Tunelową, Długosza, 1 Maja, Ratuszową i zakończy się piknikiem w parku przy al. Jana Pawła II, w pobliżu pawilonu muzycznego.

9 czerwca 2019 r. fot. Andrzej Buczyński
9 czerwca 2019 r. fot. Andrzej Buczyński

ATB