Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy

1058
fot. Andrzej Buczyński

ŻARY | Jazda samochodem pod wpływem alkoholu jest skrajnie nieodpowiedzialna i bardzo niebezpieczna. Pijany kierowca jest zagrożeniem nie tylko dla siebie ale też i dla innych uczestników ruchu drogowego. Na Alei Wojska Polskiego w Żarach pijany kierowca został zatrzymany przez mieszkańca powiatu żarskiego.

W środę, 19 stycznia, wieczorem mieszkaniec powiatu żarskiego jadąc samochodem osobowym ulicą Szklarską w Żarach w kierunku Mirostowic Dolnych zmuszony został do zjechania na pobocze aby uniknąć zderzenia z jadącym z naprzeciwka pojazdem marki Ford Transit, który poruszał się po całej drodze. Mieszkaniec widząc to zawrócił a następnie zatrzymał kierującego pojazdem marki Ford Transit, od którego wyczuwalna była woń alkoholu. O zatrzymaniu powiadomił Policję. Wezwany na miejsce patrol Policji u 57-letniego kierującego Fordem w trakcie badania stwierdził blisko 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.
Za popełnione przestępstwo grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, kilkutysięczna kara grzywny oraz sankcja na rzecz Funduszu Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie przynajmniej 5000 złotych.
Przypominamy, że prowadzenie pojazdu przez pijanego kierowcę może być tragiczne w skutkach.

ATB (źródło KPP Żary)