Roztańczona scena żarskiej “Luny”

234
fot. ŻDK

ŻARY | Na scenie sali widowiskowej “Luna” Żarskiego Domu Kultury wystąpiły zespoły i soliści w ramach imprezy pod nazwą „TanArt” Solo Duo Group Ogólnopolskie Konfrontacje Tańca Współczesnego. Jury miało do obejrzenia aż 85 prezentacji w różnych kategoriach.

Rada Artystyczna w składzie Magda Mądry, Marek Zadłużny i Paweł Matyasik postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

1 BLOK
GRUPA
TEATR TAŃCA – 9-10 LAT
1 miejsce – TEATR TAŃCA FORMAT SMILE – Żary
1 miejsce – PRACOWNIA TAŃCA WSPÓŁCZESNEGO TRIO – Zielona Góra

TEATR TAŃCA – 13-14 LAT
1 miejsce – TETAR TAŃCA FREE – Żary
2 miejsce – AVATAR DANCE ACADEMY – Legnica
3 miejsce – VIVO DANCE – Legnica
3 miejsce – TEATR TAŃCA AKRO V – Toruń

TEATR TAŃCA – 18-21 LAT i 22 LATA i WIĘCEJ
1 miejsce – TEATR RUCHU – Świebodzin
2 miejsce- TEATR TAŃCA AKRO I – Toruń
2 miejsce – PRACOWNIA TAŃCA WSPÓŁCZESNEGO – Zielona Góra

2 BLOK
GRUPA
TANIEC WSPÓŁCZESNY – 13-14 LAT
1 miejsce – TEATR TAŃCA FREE – Żary
2 miejsce – TEATR TAŃCA AKRO II – Toruń
2 miejsce – BASTET 2 – Wolsztyn

TANIEC WSPÓŁCZESNY – 11-12 LAT
1 miejsce – ZESPÓŁ TAŃCA WSPÓŁCZESNEGO HULAJ NOGAII – Toruń
2 miejsce – ZESPÓŁ TAŃCA WSPÓŁCZESNEGO HULAJ NOGAIII – Toruń
3 miejsce – TEATR TAŃCA AKRO IV – Toruń

TANIEC WSPÓŁCZESNY 15-17 LAT
1 miejsce – TEATR TAŃCA AKRO III – Toruń
1 miejsce- GWIAZDA – Ostrów Wielkopolski
2 miejsce – ZESPÓŁ TAŃCA WSPÓŁCZESNEGO HULAJ NOGA – Toruń
2 miejsce – TEATR TAŃCA SAY – Żary
2 miejsce- VIVO DANCE – Legnica

TANIEC WSPÓŁCZESNY – DO 8 LAT
1 miejsce – DZIECIĘCY TEATR TAŃCA MAŁY FORMAT – Żary

TANIEC WSPÓŁCZESNY – 22 LATA i WIĘCEJ
1 miejsce – TEATR TAŃCA SAME CHCIAŁY – Żary

3 BLOK
GRUPA
MODERN JAZZ – 9-1O LAT
1 miejsce – AMSONIA – Zielona Góra

MODERN JAZZ – 11-12 LAT
1 miejsce – TEATR TAŃCA FORMAT – Żary
2 miejsce – VIVO DANCE – Legnica

MODERN JAZZ – 13-14 LAT
1 miejsce – GWIAZDA – Ostrów Wielkopolski
2 miejsce – AMSONIA – Zielona Góra
3 miejsce – AVATAR DANCE ACADEMY – Legnica

Decyzją Rady Artystycznej za wysoki poziom konfrontacji, dużą ilość solówek i duetów, za odwagę bycia samemu na scenie przed publicznością i fakt, że odważyli sie przyjechać i zaprezentować po długim czasie lockdawnu wszystkim solistom i duetom przyznano 1 miejsce.

Jednocześnie Jury postanowiło specjalnie wyróżnić:
MAJA BERNAT – TANIEC WSPÓŁCZESNY 13-14 lat
POLA MONDOROWICZ – MODERN JAZZ 11-12 lat
ZUZANNA JAROCKA – MODERN JAZZ 15-17 lat
AGATA BARAN – TANIEC WSPÓŁCZESNY 15-17 lat
WIKTORIA KRUPA – TANIEC WSPÓŁCZESNI 18-21, 22 lata i więcej
WIKTORIA KRUPA i WIKTORIA DWORAK – TANIEC WSPÓŁCZESNY 18-21 lat

4 BLOK
SOLO
TANIEC WSPÓŁCZESNY – 11-12 LAT
1 miejsce – LENA URBANOWICZ – Legnica
1 miejsce – LENA KIWILSZA – Legnica
1 miejsce – GAJA PIĄTEK – Legnica
1 miejsce – JAGODA KSIĄG – Żary
1 miejsce – NATASZA WOŹNIAK – Zielona Góra

TANIEC WSPÓŁCZESNY – 13-14 LAT
1 miejsce i specjalne wyróżnienie – MAJA BERNAT – Legnica
1 miejsce – AMELIA STOHNIJ – Legnica
1 miejsce – HANNA KORKUŚ – Legnica
1 miejsce – MILENA KASPER – Legnica
1 miejsce – JULIA GOŁĄB – Żary
1 miejsce – MARCELINA SKIERSKA – Żary
1 miejsce – NIKOL ŻYHALOWA – Żary

SOLO
MODERN JAZZ – DO 8 LAT
1 miejsce – IDALIA BOCHENEK – Legnica

MODERN JAZZ – 9-1O LAT
1 miejsce – MARTYNA NARKIEWICZ – Legnica
1 miejsce – MARYSIA TROJANOWSKA – Stary Kisielin
1 miejsce – JULIA NIEWIADOMSKA – Zielona Góra – Stary Kisielin
1 miejsce – LENA ZBOROWSKA – Stary Kisielin

MODERN JAZZ – 11-12 LAT
1 miejsce i specjalne wyróżnienie – POLA MONDOROWICZ – Żary
1 miejsce – LENA URBANOWICZ – Legnica
1 miejsce – NIKOLA JAKUBIK – Żary
1 miejsce – ANTONINA KNIAT – Żary

MODERN JAZZ – 15-17 LAT
1 miejsce i specjalne wyróżnienie – ZUZANNA JAROCKA – Ostrów Wlkp.
1 miejsce – NIKOLA SMYK – Legnica
1 miejsce – LENA KWOKA – Legnica
1 miejsce – HANNA POLAŃSKA – Legnica
1 miejsce – AGNIESZKA WARZYWODA – Zielona Góra – Stary Kisielin

DUET
TANIEC WSPÓŁCZESNY – 13-14 LAT
1 miejsce – GAJA PIĄTEK i AMELIA STOHNIJ – Legnica
1 miejsce – MAJA BERNAT i MILENA KASPER – Legnica
1 miejsce – MARIA SPERLING i LENA STEFAŃSKA – Ostrów Wlkp.

DUET
MODERN JAZZ – 9-1O LAT
1 miejsce – BIANKA BURDA i OLGA ZAREMBA – Legnica

MODERN JAZZ – 13-14 LAT
1 miejsce – MAJA BERNAT i MILENA KASPER – Legnica
1 miejsce – OLGA PACZKOWSKA i LENA JASION – Żary

MODERN JAZZ – 15-17 LAT
1 miejsce – JULIA ROŻEK i LENA KWOKA – Legnica

5 BLOK
SOLO
TANIEC WSPÓŁCZESNY – 15 – 17 LAT
1 miejsce i specjalne wyróżnienie – AGATA BARAN – Żary
1 miejsce – ZUZANNA JURASEK – Zielona Góra
1 miejsce – WERONIKA GIERULSKA – Zielona Góra
1 miejsce – MALGORZATA GUŻDZIOŁ – Ostrów Wlkp.
1 miejsce – HANNA SZCZEPANIAK – Ostrów Wlkp.

TANIEC WSPÓŁCZESNY – 18-21 LAT, 22 LATA i WIĘCEJ
1 miejsce i specjalne wyróżnienie – WIKTORIA KRUPA – Ostrów Wlkp.
1 miejsce – ZOFIA ŚLAKOWSKA – Zielona Góra
1 miejsce – WIKTORIA DWORAK – Ostrów Wlkp.
1 miejsce – EWELINA LEWANDOWSKA – Poznań

TEATR TAŃCA – 18-21 LAT
1 miejsce – DOMINIKA GABRYŚ – Opole

TEATR TAŃCA – DO 8 LAT
1 miejsce – WIKTORIA KAPUSTA – Opole

TEATR TAŃCA – 9-1O AT
1 miejsce – HANNA BAKLARZ – Opole

TEATR TAŃCA – 11-12 LAT
1 miejsce – MAJA WRÓBLEWSKA – Opole
1 miejsce – OLIWIA WORONIECKA – Opole
1 miejsce – MARTYNA JARCZEWSKA – Żary
1 miejsce – ZUZANNA HASS – Żary
1 miejsce – HANNA JANS – Żary

MODERN JAZZ – 18-21 LAT
1 miejsce – SARA LETKIEWICZ – Zielona Góra – Stary Kisielin
1 miejsce – DOMINIKA GABRYŚ – Opole

DUET
TANIEC WSPÓŁCZESNY – 11-12 LAT
1 miejsce – POLA MONDOROWICZ i ZUZANNA HASS – Żary
1 miejsce – MARTYNA JARCZEWSKA i ZUZANNA CZARNECKA – Żary

TANIEC WSPÓŁCZESNY – 15-17 LAT
1 miejsce – MALGORZATA GUŻDZIOŁ i LAURA NIEWIEJSKA – Ostrów Wlkp.
1 miejsce – AGATA BARAN i NIKOLA MENCEL – Żary

TANIEC WSPÓŁCZESNY – 18-21 LAT
1 miejsce i specjalne wyróżnienie – WIKTORIA KRUPA i WIKTORIA DWORAK – Ostrów Wlkp.

Jednocześnie Jury postanowiło przyznać trzy nagrody specjalne w wysokości 200 zł każda:

  • w kategorii SOLO MODERN JAZZ – ZUZANNA JAROCKA za choreografię ” WICKED GAME”
  • w kategorii GRUPA TANIEC WSPÓŁCZESNY – SAME CHCIAŁY za choreografię „CZERWONE SZPILKI”
  • w kategorii GRUPA TEATR TAŃCA – TEATR RUCHU za choreografię ” BACK TO HOME”

Decyzją Rady Artystycznej i organizatorów niektóre kategorie taneczne zostały połączone.
Wszyscy laureaci otrzymali nagrody, statuetki i dyplomy.

ATB