Medalowy weekend żarskiego Agrosu

792
fot. Agros Żary

ZAPASY | To był pracowity weekend w wykonaniu zapaśników żarskiego Agrosu. W dniach 27-29 listopada żarscy zapaśnicy rywalizowali o medale na trzech turniejach.

Jako, że kobietom należy się pierwszeństwo relację z zawodów rozpoczniemy od startu dziewcząt w Turnieju „Nadziei olimpijskich” w Czarnym Borze. Podopieczne trener Julii Gronkowskiej w swoim kolejnym starcie pokazały, że zawsze możemy liczyć na dobre zapasy w ich wykonaniu.

Wracająca do formy Nikola Drozdek zwyciężyła w kategorii wagowej do 53 kg kadetek.
W finale pokonała aktualną mistrzynię Polski Monikę Dadas (Cement Gryf Chełm). Nikola zasygnalizowała, że już w przyszłym sezonie walczyć będzie o najwyższe laury nie tylko na krajowej arenie. Kolejny medal żarskich kadetek, to srebro w kategorii wagowej do 43 kg Martyny Gabryl. Martyna to już uznana zapaśnicza „firma”. Porażka w walce z Wiktorią Kamelą (Cement Gryf Chełm) zostanie należycie przeanalizowana i kolejny pojedynek z tą zawodniczką rozstrzygnięty zostanie na korzyść Martyny. W przyszłym roku Martyna Gabryl ma szansę dokonać nie lada wyczynu i zostać trzykrotną zwyciężczynią Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Walcząca w kategorii wagowej do 49 kg Wiktoria Niewrzędowska zajęła piąte miejsce tocząc dobre pojedynki. Wiktoria na pewno nie powiedziała ostatniego słowa, a zdobyte doświadczenia z turnieju w Czarnym Borze będą procentować w przyszłości. Ze złotem turnieju „Nadziei olimpijskich” wróci do Żar , walcząca w kategorii seniorek Oliwia Charchalis. Oliwia w sposób zdecydowany i pewny zdominowała swoje rywalki w kategorii wagowej do 50 kg.

Powody do zadowolenia mają również kadeci i młodzieżowcy uczestniczący w Mistrzostwach Polski Zrzeszenia LZS. W dniach 27-29 listopada Siedlce gościły młodzików, kadetów
i młodzieżowców stylu klasycznego w zapasach. Żarski Agros reprezentowany był w każdej z tych kategorii wiekowych. Debiutujący w tych zawodach w roli trenera ekipy Kamil Nowak, ma powody do zadowolenia. Ekipa wraca z medalami w każdej kategorii wiekowej. Zawodnicy stoczyli dobre walki i w każdej z nich, jak podkreśla Kamil Nowak, zostawili serce na macie. Słowa podziękowań należą się Sebastianowi Błaszczykowi wspierającemu naszą ekipę podczas zawodów.

fot. Agros Żary

Wyniki żarskich zapaśników w Mistrzostwach Polski Zrzeszenia LZS:
Młodzicy – kat. 57 kg VII m. Paweł Liberadzki, VIII m. Kamil Szocik. Kategoria wagowa 62 kg – III m. Wiktor Terpiński, kategoria wagowa 68 kg – III m. Wiktor Błaszczyk.
Kadeci – I miejsce w kategorii wagowej 55 kg – Gracjan Jedut, V miejsce w kategorii wagowej 65 kg – Kacper Cymbalik, I miejsce w kategorii wagowej 71 kg – Michał Dulski.
Młodzieżowcy – I miejsce Igor Krasowski, II miejsce Kamil Nowak (obaj kat. wag. 82 kg).
Start młodzików, podopiecznych trenera Macieja Korochody w Bielawie, był ostatnim z weekendowych startów zapaśników Agrosu. Nadzieje żarskiego Agrosu rywalizowały 28 listopada w IV Memoriale im. Władysława Stolarczyka. Na starcie Memoriału stanęli zawodnicy z 14. klubów, z województw dolnośląskiego, wielkopolskiego i lubuskiego. Zawody memoriału były jednocześnie rzutem Międzywojewódzkiej Ligi dzieci i młodzików w zapasach. Plon startu najmłodszych adeptów zapasów żarskiego klubu przedstawia się następująco:
Medale złote: Bruno Radwański – 29 kg, Kacper Nowakowski – 32 kg, Damian Kaciniel – 46 kg, Kacper Pecyna – 50 kg.
Medale srebrne: Tomasz Maślanka – 41 kg, Hubert Mleczko – 52 kg.
Medale brązowe: Oskar Jedut -35 kg, Krystian Pecyna – 60 kg, Adam Drzewiecki – 50 kg
V miejsce wywalczył debiutujący w rywalizacji międzywojewódzkiej Ligi dzieci i młodzików Kacper Zieliński – 50 kg. Na VII miejscu sklasyfikowani zostali Sebastian Piegoński – 46 kg i Michał Śliwczyński – 38 kg.

Z postawy najmłodszych reprezentantów Agrosu cieszył się członek Zarządu Klubu, Mariusz Błaszczyk, który aktywnie wspierał młodych zapaśników podczas turnieju. Trener Maciej Korochoda start określa jako „optymistyczny”. Chłopcy zajęli pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej dzieci. Udany, bowiem wielu z nich stoczyło walki na poziomie rokującym sportowy rozwój. Trener podkreśla, że przed młodymi wilczkami Agrosu jeszcze dużo pracy, którą – przyznać należy – realizują zgodnie z oczekiwaniami trenera. W planach dzieci i młodzicy Agrosu mają wspólne treningi z zawodnikami naszego województwa. Cykl wspólnych treningów chcemy realizować w Gorzowie Wielkopolskim, Kostrzynie i w Lubsku. Kolejny sprawdzian już za tydzień w Gorzowie Wielkopolskim.

Trenerzy Agrosu zapraszają na zajęcia treningowe dla początkujących. Informacje na temat zajęć znaleźć można na stronie MLKS Agros Żary na facebooku.

źródło: Agros Żary

fot. Agros Żary