Potrącił i uciekł

3716
fot. KPP Żary

ŻARY | Policjanci z żarskiej komendy ustalili i zatrzymali 26-letniego mężczyznę, który podejrzany jest o spowodowanie wypadku, ucieczkę z miejsca zdarzenia i nieudzielenie pomocy pieszemu. Pokrzywdzony z ciężkimi obrażeniami trafił do szpitala.

Decyzją Sądu zatrzymany został aresztowany na trzy miesiące. Może mu grozić do 3 lat pozbawienia wolności. Do wypadku doszło w piątek, 25 czerwca, przed godziną 21.00 w Żarach na ulicy Hallera, na drodze gruntowej. Z ustaleń wynikało, że nieznany kierujący pojazdem typu buggy potrącił mężczyznę, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia. Pieszy z obrażeniami zagrażającymi jego życiu trafił do szpitala. Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli działania w kierunku ustalenia i zatrzymania sprawcy tego zdarzenia. W toku prowadzonych czynności ustalili, że podejrzanym w tej sprawie może być 26-letni mieszkaniec Żar. Kolejne pozyskane informacje wskazywały, że może on próbować ukryć pojazd, który uczestniczył w zdarzeniu. W wyniku intensywnej pracy dochodzeniowo-śledczej oraz operacyjnej i zaangażowaniu policjantów z wszystkich pionów, kolejnego dnia, 26 czerwca, mężczyzna został zatrzymany. Policjanci ustalili również miejsce ukrycia pojazdu uczestniczącego w zdarzeniu. Samochód typu buggy wywieziony został na teren województwa dolnośląskiego. Został on natychmiast zabezpieczony na policyjnym parkingu.

fot. KPP Żary

Zebrany materiał dowodowy pozwolił przedstawić zatrzymanemu zarzuty spowodowania wypadku, ucieczki z miejsca zdarzenia i nieudzielenie pomocy poszkodowanemu. Może za to grozić do 3 lat pozbawienia wolności. W poniedziałek, 28 czerwca, Sąd przychylił się do wniosku żarskiej Prokuratury i Policji i zastosował wobec 26-latka trzymiesięczny areszt.

Apelujemy do kierujących o zachowanie szczególnej ostrożności. Jazda quadami, motocyklami typu cross, czy samochodami typu buggy to świetna zabawa, niestety jednak często okazuje się niebezpieczna. Dlatego kierujący muszą zadbać o swoje bezpieczeństwo i bezpieczeństwo innych. Podczas jazdy nie mogą zapominać o zagrożeniach, jakie mogą spotkać na swojej drodze.

fot. KPP Żary

komisarz Aneta Berestecka
Komenda Powiatowa Policji w Żarach