Dozór dla internetowego oszusta

2687

Pobierał od ludzi zaliczki na poczet kupna samochodu, po czym nie wywiązywał się z transakcji. Osoby, które chciały zakupić od niego auto nie zobaczyły ani pojazdu ani wpłaconej wcześniej zaliczki.

Policjanci z żarskiego Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą przedstawili zarzuty podejrzanemu w sprawie oszustw internetowych.
Jak ustalili policjanci mężczyzna, 37-letni mieszkaniec pow. żagańskiego, korzystał z kont bankowych założonych na tzw. słupy. Na portalach internetowych posługując się nieprawdziwymi danymi, oferował do sprzedaży pojazdy. Pobierał zaliczki na poczet transakcji, z których później się nie wywiązywał.

Policjanci pracowali nad sprawą oszustw dokonywanych na portalach internetowych od października 2016 roku. Ustalenia oraz zgromadzony na tą chwilę materiał dowodowy w sprawie, pozwoliły na przedstawienie podejrzanemu trzech zarzutów dotyczących doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem pokrzywdzonych. Pokrzywdzonych w sprawie może być więcej, sprawa ma charakter rozwojowy. Za przestępstwo oszustwa grozi do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Prokuratura Rejonowa w Żarach zastosowała wobec mężczyzny dozór policyjny.

PaS