Nie jest ważne, jak się zaczyna… Zwycięstwo żarskich koszykarzy

907

KOSZYKÓWKA | 23 stycznia drużyna BC Swiss Krono Żary, po fatalnym początku meczu, wygrywa na własnym parkiecie spotkanie 17. kolejki II ligi koszykówki mężczyzn. BC Swiss Krono Żary 98:81 BC Obra Kościan.

Obra Kościan przyjechała do Żar z nadzieją na rewanż po wcześniejszej, październikowej  przegranej z żarskim klubem. Żądza odwetu była na tyle mocna, że goście w pierwszej kwarcie praktycznie pozamiatali żaran i na tablicy pojawił się wynik 12:25. Ale później, w trakcie meczu, wszystko się zmieniło…

Meczowe migawki i komentarz trenera Łukasza Rubczyńskiego:

Przed przerwą gospodarze prowadzili już 50:44, a na koniec trzeciej kwarty wygrywali 70:66. Ostatecznie zakończyli spotkanie z przewagą 17 punktów. To był dobry dzień dla Grzegorza Kukiełki, który zasilił meczowe konto żarskiej drużyny 23. punktami. Do tego dorzucili jeszcze: Wojciech Dymiński – 15 pkt., Artur Busz – 14 pkt., Jakub Der – 12 pkt., Michał Siminski – 8 pkt., Dariusz Kalinowski – 7 pkt., Mariusz Małachowski – 6 pkt., Nikodem Sirijatowicz – 6 pkt., Mikołaj Siminski – 3 pkt., Kamil Olejnik – 2 pkt. i Adam Forysiuk – 2 pkt. BC Swiss Krono Żary zajmuje po tym meczu trzecie miejsce w grupowej tabeli, mając na koncie 11 zwycięstw i 5 porażek.