Znowu pokażą co Lubsko potrafi

4275

Są pełni zapału i chcą coś robić. Ich pomysł, to festiwal „Rockowe Granie w Lubsku”.

Pierwsza edycja koncertu odbyła się w ubiegłym roku. Pieniądze na organizację zbierali sami. Inicjatywa została dobrze przyjęta, więc postanowili działać dalej, z większym rozmachem. Członkowie stowarzyszenia „Lubsko Potrafi” mają nadzieję, że festiwal rockowy w tym mieście stanie się imprezą cykliczną i będzie się z roku na rok rozwijał.

Druga edycja

Już dzisiaj wiadomo, że tegoroczny koncert będzie dwudniowy – odbędzie się 9 i 10 czerwca nad zalewem „Karaś”.

– Zbieramy pieniądze na zwrot kosztów przyjazdu zespołów – mówi Krzysztof Uliasz. – Przyjedzie dużo młodych zespołów, także z daleka.

Ze względów organizacyjnych może wystąpić ich maksymalnie dwanaście, a już teraz zaproszonych jest jedenaście. Oprócz muzyki będą inne atrakcje, konkursy, zamki dmuchane dla dzieci. Jak podkreślają organizatorzy, impreza muzyczna skierowana jest do ludzi w każdym wieku.

– Bardzo cieszyło mnie to, że podczas pierwszej edycji „Rockowego Grania” widziałem całe pokolenia – nie ukrywa satysfakcji Krzysztof Uliasz. – Byli osiemnastolatkowie, ale i osoby po sześćdziesiątce również dobrze się bawili słuchając muzyki. Przy okazji najedli się, naśmiali i o to w tym wszystkim chodzi – dodaje.

Miasto też pomaga

Burmistrz Lech Jurkowski uważa, że pierwsza ubiegłoroczna impreza, pomimo drobnych niedociągnięć organizacyjnych, zasługuje na pochwałę. Ale doświadczenie na pewno procentuje. Przede wszystkim podkreśla zaangażowanie młodych ludzi, których warto wspierać.

– Byłem zaskoczony, jak bardzo się starali, jak pilnowali porządku, a na drugi dzień wszystko było posprzątane jak należy – mówi burmistrz. – Wyszło to na tyle dobrze, że odbył się jeszcze drugi koncert, na zakończenie wakacji. Otrzymali kredyt zaufania i nie zawiodłem się na nich – dodaje.

Andrzej Buczyński

Sami zbierają środki

Stowarzyszenie „Lubsko Potrafi” ogłosiło zbiórkę i każdy chętny może wesprzeć ich inicjatywę. Informacje o możliwościach wsparcia dowolną kwotą znajdziemy pod adresem https://pomagam.pl/rockowegranie.
Sami też co miesiąc odkładają własne pieniądze na ten cel. Są mieszkańcami Lubska i wszystko robią społecznie, nie pobierając wynagrodzenia.