Dowiozą na szczepienia w Żarach

1500
Jeden z punktów szczepień w Żarach zlokalizowano w przychodni przy ul. Skarbowej. fot. Andrzej Buczyński

ŻARY | Seniorzy, którzy zadeklarowali chęć zaszczepienia się przeciwko koronawirusowi, a mają problem z samodzielnym dotarciem do punktu szczepień, mogą liczyć na pomoc instytucji miejskich.

Miasto deklaruje, że zorganizuje darmowy dojazd dla osób, które posiadają aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym R lub N lub odpowiednio I grupę z ww. schorzeniami, a także mają trudności z dostępem do punktu szczepień – samodzielnie, bądź przy pomocy najbliższej rodziny.

Informacji na temat możliwości skorzystania z transportu udzielają pracownicy wydziału zarządzania kryzysowego w żarskim ratuszu. Można w tej sprawie dzwonić w poniedziałki w godz. 8.00-16.00 oraz od wtorku do piątku w godz. 7.30-15.30 pod numery telefonów: 68 470 8306, 68 470 8330, 668 008 110.

Olaf Napiórkowski, zastępca burmistrza miasta Żary:

– Włączamy się do akcji szczepień zgodnie z obowiązkami, jakie na nas ciążą, związanymi z dowozem osób niepełnosprawnych. Jako miasto, jesteśmy do tego przygotowani. Mamy dwa odpowiednie samochody do przewozu osób niepełnosprawnych w Miejskim Ośrodku Sportu, Rekreacji i Wypoczynku oraz trzy w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej. Myślę, że to w zupełności wystarczy. Ale jeśli będzie taka potrzeba, uruchomimy dodatkowe, między innymi z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kunicach. Nasi mieszkańcy, którzy spełniają warunki, aby móc skorzystać z takiego dowozu, mogą dzwonić pod wskazane numery telefonów. 

Andrzej Buczyński