Otwarcie sezonu na basenie (galeria)

6797

W święto Bożego Ciała ruszył drugi sezon na basenie przy ul. Źródlanej. W dniu otwarcia wstęp był bezpłatny. Władze miasta przygotowały mnóstwo atrakcji dla mieszkańców, ale w kolejnych dniach za wejście trzeba będzie płacić.

Basen to tylko potoczna nazwa otwartego w ubiegłym roku obiektu, bo wg. tej oficjalnej jest to Wielofunkcyjny Kompleks Sportowo-Rekreacyjny „Źródlana”. Nieprzypadkowo. Nie każdy ma ochotę na kąpiel w wodzie, więc może skorzystać  z kąpieli słonecznej na leżakach lub na plaży pod palmami. Obiekt jest także miejscem, gdzie organizowane są różnego typu imprezy sportowe i rekreacyjne.

Basen wraz z otaczającą go infrastrukturą był największą inwestycją miejską w ostatnich latach. Przez następne kilka lat przyjdzie wszystkim mieszkańcom spłacać za jego wybudowanie raty. Grzechem więc byłoby w takiej sytuacji z atrakcji kompleksu nie korzystać.

Za wejście na teren obiektu, który jest czynny od godz. 10 do 20 zapłacimy 8 zł (5 zł ulgowy), a w soboty, niedziele i święta 10 zł ( 6 zł ulgowy). Za wstęp po godzinie 15 zapłacimy połowę stawek.

Z biletów ulgowych mogą korzystać dzieci, młodzież szkolna i studenci do 26 roku życia, osoby niepełnosprawne i osoby po 60 roku życia. Emeryci, renciści – za okazaniem dokumentu upoważniającego do nabycia biletu. Opiekun osoby niepełnosprawnej wymagającej wsparcia na podstawie orzeczenia o niepełnosprawności ma wstęp wolny.

Na większe zniżki mogą liczyć grupy zorganizowane, ale grupa musi liczyć minimum piętnaście osób. Mniej o złotówkę od biletu ulgowego zapłacą też posiadacze Karty Dużej Rodziny.

PaS