Talent ponad niepełnosprawnością

3079

Koncert galowy na plenerowej estradzie przy ratuszu zwieńczył jubileuszowe, Lubuskie Prezentacje Wokalne Dzieci i Młodzieży Specjalnej Troski.

Już sama próba generalna przed głównym koncertem budziła wiele emocji. Jednego ze słuchaczy tak poruszył śpiew niewidomej wokalistki, że pobiegł do kwiaciarni i wręczył jej kwiaty. Jest wśród nas wiele niepełnosprawnych osób, których talent wokalny jest sprawny ponad wszelką miarę.

Przyjechali z różnych zakątków Polski, aby być ze sobą i wystąpić na scenie przy akompaniamencie kilkunastoosobowej, zawodowej orkiestry. I tak zaciera się różnica pomiędzy światem ludzi niepełnosprawnych a zdrowych. Stojąc pod sceną wystarczyło zamknąć oczy i dać się ponieść muzyce. Wtedy właśnie zamiast osoby na wózku inwalidzkim dostrzegamy po prostu kogoś obdarzonego talentem.

Elżbieta Polak, marszałek województwa lubuskiego

– Myślę, że to nawet nie festiwal. To jest po prostu zjawisko. Pragnę przede wszystkim podziękować fundacji „Opiekun serca”, wszystkim członkom, wolontariuszom, rodzicom, dzieciom, wszystkim mieszkańcom Lubska i całego regionu. To dzięki wam wszędzie, gdziekolwiek jestem, mogę z dumą mówić, że Lubuskie jest najbardziej otwartym i najbardziej tolerancyjnym regionem w Polsce.

Andrzej Buczyński