Żarska policja doposażona

3951

Nowe zestawy sygnalizacyjne i 35 narkotestów weszło w skład  wyposażenia  radiowozów żarskiego i lubskiego ruchu drogowego. 

Policjanci ruchu drogowego bardzo często wykonują czynności bezpośrednio na drodze. Funkcjonariusze zabezpieczają miejsca m.in. , w których doszło do kolizji czy wypadków w porze nocnej. W takich sytuacjach bardzo ważna dla bezpieczeństwa  jest ich dobra widoczność, kiedy na zewnątrz  jest już ciemno.  Od czwartku, 27 lipca na wyposażeniu każdego radiowozu żarskiego ruchu drogowego, znajduje się zestaw dysków sygnalizacyjnych.

Każdy zestaw sygnalizacyjny składa się z sześciu dysków fluorescencyjnych umieszczonych w specjalnej walizce, która działa jak ładowarka. Flary mogą być ładowane za pomocą ładowarki samochodowej lub sieciowej.  Mogą być używane leżąc płasko na ziemi , przymocowane do słupów czy pachołków za pomocą przelotki lub do powierzchni metalowych za pomocą magnesu.   Są wodoodporne , nie toną i utrzymują się na powierzchni wody . Dyski świecą niebieskim światłem, są bardzo widoczne i znakomicie oznaczą miejsce zdarzenia drogowego, w znacznym stopniu wzmacniając bezpieczeństwo policjantów.

Zakup siedmiu kompletów sygnalizatorów możliwy był dzięki wsparciu finansowemu miasta Żary oraz Nadleśnictwa Krzystkowice, natomiast zakup 35 narkotestów zrealizowano ze środków  Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Lubsku.

MK