Agros – Kuźnia Talentów

3966
foto A.Buczyński

 

foto A.Buczyński

Nagrodzono zawodniczki i zawodników, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w ubiegłym roku. W uroczystości wzięli udział działacze, trenerzy, dawni zawodnicy klubu, a także samorządowcy i sponsorzy.

Agros jest związany z Żarami od dziesięcioleci. Wychowankowie klubu występowali w kadrze olimpijskiej, zdobywali liczne tytuły mistrzostw świata, Europy. Nie obyło się bez historii.

– Nazwa klubu została wymyślona w restauracji Ratuszowa, pochodzi od pola, gruntu, ponieważ pierwszym sponsorem klubu był kombinat rolny – wspomina Franciszek Dendewicz.

Dziś w Agrosie trenują zapaśnicy oraz lekkoatleci. Młodzi sportowcy, idąc w ślady swoich utytułowanych poprzedników, osiągają coraz lepsze wyniki. Ich osiągnięcia z 2016 roku zostały nagrodzone podczas corocznego podsumowania działalności klubu.

Okolicznościowe medale z okazji 70-lecia Ludowych Zespołów Sportowych otrzymali: Michał Dziubiński, Leszek Karaś, Marek Cieślak, Ryszard Dynowski, Krzysztof Skorupa, Michał Morżak, Iwona Matkowska, Józef Tracz, Mieczysław Tracz, Emilia Drzewińska, Marta Podedworna, Artur Mikołajczyk, Damian Fedorowicz, Leszek Mrożek, Franciszek Dendewicz.

 

foto A.Buczyński

Danuta Madej, burmistrz Żar – Myślę o Agrosie jako dobrej szkole życia, szkole charakteru i miejscu, gdzie szlifuje się talenty. Cieszę się, że jesteście w naszym mieście i będziemy was wspierać we wszystkich działaniach. Wasze sukcesy są sukcesami miasta.

Przy okazji chcę powiedzieć, że kończymy przetarg na Syrenę. Myślę, że na przełomie sierpnia i września będziemy mieć certyfikowany stadion lekkoatletyczny. Jeśli chodzi o zapaśników – w budżecie miasta mamy w tym roku 100 tys. złotych na projekt budynku sportów walki. Myślimy już o jego budowie w roku przyszłym.

Nagrody dla zapaśników:

Martyna Cieślak, Nikola Drozdek,  Oliwia Charchalis,  Julia Gronkowska,  Maja Majdańska, Jakub Majdański, Jakub Karolewicz, Kamil Porzyński,  Bartosz Dorosz, Eryk Klimek, Bartłomiej Kuczmarski,  Adrian Cieślak

Najlepsi lekkoatleci:

Jakub Gałandziej,  Zuzanna Mistoń, Natalia Bielak, Karolina Rajko, Miłosz Bielak, Emilia Żelazek

Marcin Jung – odkrycie roku                                                        ATB