Mikołajki z Falubazem

3334
Spotkanie prowadziła Małgorzata Węgłowska-Kanarek, której towarzyszył Piotr Protasiewicz oraz koleżanka, tłumacząca słowa na język migowy

Na dorocznym spotkaniu mikołajkowym w Ośrodku dla Dzieci z Wadami Słuchu i Mowy pojawił się znany sportowiec – Piotr Protasiewicz, kapitan zielonogórskiego klubu żużlowego „Falubaz”. To efekt trzyletniej współpracy szkoły z Fundacją Falubaz Pomaga.

Mikołajki zostały zorganizowane dla dzieci ze świetlic środowiskowych, Powiatowego Domu Dziecka, Domu Samotnej Matki, Uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz Ośrodka dla Dzieci z Wadami Słuchu i Mowy.

W spotkaniu obok Piotra Protasiewicza, znakomitego żużlowca i multimedalisty Mistrzostw Świata i Polski, uczestniczyli również żarscy dzielnicowi, a także przedstawiciele Nadleśnictwa Lipinki i burmistrz Danuta Madej. Wszyscy przynieśli prezenty.

Współpraca z Fundacją Falubaz Pomaga układa się fantastycznie. Dzięki temu możemy spełniać marzenia dzieci. Nie chodzi tylko o prezenty, ale również o możliwość spotkania się dzieci ze znanymi ludźmi – tłumaczy Małgorzata Węgłowska-Kanarek, psycholog, pomysłodawczyni i organizator dorocznej imprezy. – Dzielenie się z innymi  jest czymś fajnym. Dziękuję wszystkim sponsorom – podkreśla.

Mikołajkowe spotkanie miało jeszcze dodatkowy efekt. Piotr Protasiewicz przekazał czapkę z autografem, która już trafiła na licytację dla walczącej z nowotworem Alicji Wolanin, zorganizowaną na portalu społecznościowym Facebook przez dzielnicową, sierż. Żanetę Migas.

Paweł Skrzypczyński