Trwa nabór do Straży Granicznej

4028

W tym roku 60 nowych funkcjonariuszy zostanie przyjętych do służby w Nadodrzańskim Oddziale Straży Granicznej. Służba w Straży Granicznej zawsze cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Osoba, która pragnie wstąpić w szeregi funkcjonariuszy Straży Granicznej musi być obywatelem polskim, nie może być karana, mieć co najmniej średnie wykształcenie. Ważne, aby była gotowa podporządkować się szczególnej dyscyplinie i posiadać odpowiednią zdolność fizyczną i psychiczną do służby.

Po pozytywnie zakończonej procedurze kwalifikacyjnej (m.in. rozmowa kwalifikacyjna, testy psychologiczne, badanie wariografem, testy z wiedzy ogólnej i sprawności fizycznej) nowy szeregowy SG kierowany jest na 3,5 miesięczne szkolenie podstawowe, jednomiesięczną praktykę w macierzystej jednostce, a następnie 3,5 miesięczne szkolenie podoficerskie. Kursant ma zapewnione wyżywienie oraz pobyt w jednym z ośrodków szkolenia, a jego pensja wynosi około 1924 zł  netto. Po ukończeniu szkolenia uposażenie nowego funkcjonariusza wzrasta do około 2400 zł netto.

Szczegółowe informacje dotyczące naboru znajdują się na stronie internetowej Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej:

http://www.nadodrzanski.strazgraniczna.pl/nad/komenda/nabor-do-sluzby/7457,Nabor-do-sluzby.html

MK, źródło: NOSG