Muzeum już zaprasza na spacery

668
fot. Andrzej Buczyński

ŻARY | To nowa propozycja na lato w mieście. W każdą sobotę od godz. 16.00 Muzeum Pogranicza Śląsko-Łużyckiego zaprasza na spacery z przewodnikiem. Pierwszy z nich zorganizowano 4 lipca.

Macie ochotę na spacer w sobotę? Takim hasłem muzeum zachęca to wspólnego poznawania miasta. Pierwsza edycja była o tyle wyjątkowa, że rozpoczęła się koncertem organowym w żarskim kościele farnym. Była to okazja do przekonania się na własne uszy, jak piękne brzmienia można wydobyć z tego instrumentu. Na organach zagrał mistrz w swoim fachu, Arkadiusz Popławski.

Głównym tematem spaceru był park przypałacowy. Zajrzeć można było między innymi do odbudowanego prawie że od zera domku winnego na parkowej górce. Zapewne też nie wszyscy byli we wnętrzu pobliskiego kościółka świętych Apostołów Piotra i Pawła. Sobotnie spacery są ku temu okazją.

Ciekawostką jest też na pewno możliwość obejrzenia budynku pofolwarcznego, który został wyremontowany w ramach rewitalizacji zachodniej części parku. Kompletna jeszcze go niedawna ruina jest teraz w pełni funkcjonalnym obiektem.
Muzealne spacery będą miały różne trasy i tematy.

– Zachęcam do śledzenia naszej strony oraz facebooka „Muzeum Żary”, gdzie będziemy informować o wszystkim na bieżąco – mówi dyrektor muzeum Małgorzata Cegielska. ATB