Srebro i brąz lekkoatletów

879
Blanka Salamon i Kacper Zdzyniecki. fot. Agros Żary

LEKKOATLETYKA | Zawodnicy z żarskiego Agrosu i klubu WKS Sobieski Omega Systems Żagań – lekkoatletyka wzięli udział w mistrzostwach Polski „Lekkoatletyka dla każdego” zorganizowanych w ubiegły weekend we Włocławku.

Kacper Zdzyniecki z WKS Sobieski Omega Systems Żagań – lekkoatletyka zdobył brązowy medal w rzucie piłeczką palantową. Rzucając w ciężkich warunkach pod wiatr uzyskał 59 metrów tracąc tylko 1 metr do drugiego miejsca i ok. 3 m do najwyższego miejsca na podium.

Z doskonałej strony pokazała się Blanka Salamon, która zdobyła srebrny medal i dopiero w ostatniej kolejce została przeskoczona.

– W konkursie wieloskoku brały udział wszystkie dziewczyny z pierwszej szóstki w kraju także mieliśmy mały przedsmak tego co może wydarzyć się na oficjalnych MP. Po za tym Blanka na obecną chwilę ustanowiła rekord województwa który wynosi 10,83m w kategorii u16 mając 14 lat – poinformował Mateusz Wisz, trener Agrosu i kadry województwa.

Tuż za podium uplasowała się Emilia Fabiszewska, która także ustanowiła rekord województwa na 1000m przeszkody z czasem 3;23;51s w kategorii u16 mając 14 lat i poprawiając rekord życiowy o 15 sekund. Rekord życiowy w biegu na 100m ustanowił Szymon Mac 11,60s dzięki czemu mógł wystąpić w finale w którym lekko podwinęła się noga i ukończył na 8. miejscu. W biegu na 100m wystąpił też Jakub Szkoła, który pechowo wylądowała za finałem zajmując 9. miejsce, ale Kuba ustanowił świetny rekord życiowy z czasem 11,84 s. W pchnięciu kulą 6. miejsce zajęła Kinga Pecyna z wynikiem 9.41. W skoku w dal i biegu na 600m mieliśmy także swoje reprezentantki: Maria Marcinika zajęła 8. miejsce skacząc 4.59, a Laura Nowacka w swoim debiucie na imprezie ogólnopolskiej poprawiła rekord życiowy i zajęła 16. miejsce.

– Województwo Lubuskie zajęło 7. miejsce w klasyfikacji wojewódzkiej miejmy nadzieje, że na następnym finale ogólnopolskim będziemy walczyć o miejsca na podium. Występ naszych zawodników szczególnie napawa optymizmem przed dwiema najważniejszymi imprezami sezonu czyli Mistrzostwami Makroregionu oraz Mistrzostwami Polski – stwierdził M. Wisz.