Policjant w czasie wolnym

592
fot. KPP Żary

ŻARY | Zasadę, która mówi o tym, że policjantem się jest, a nie bywa potwierdził szybkim i zdecydowanym działaniem funkcjonariusz służby kryminalnej z żarskiej komendy. W czasie wolnym od służby zatrzymał poszukiwanego, który pomimo zakazu wsiadł za kierownicę. Miał blisko promil alkoholu w organizmie.

Policjanci reagują na przypadki łamania prawa w każdym momencie, niezależnie czy są w służbie, czy też nie. Zasadę, która mówi o tym, że policjantem się jest, a nie bywa potwierdził szybkim i zdecydowanym działaniem funkcjonariusz służby kryminalnej z żarskiej komendy. W poniedziałek, 5 października zauważył mężczyznę, który kierował samochodem audi. Przyjechał na jedną ze stacji paliw wraz z pasażerką, która następnie przesiadła się na miejsce kierowcy i odjechała. Miał pecha, ponieważ policjant, rozpoznał, że jest to poszukiwany, który posiada czynny zakaz kierowania. Nie zastanawiając się natychmiast przystąpił do działania.

Mężczyzna rozpoczął ucieczkę, ale po krótkim pościgu został zatrzymany. Funkcjonariusz na miejsce wezwał patrol, który założył zatrzymanemu kajdanki i przetransportował go do jednostki. Mundurowi sprawdzili jego stan trzeźwości i okazało się, że ma on blisko promil alkoholu w organizmie. Test na obecność narkotyków, wykazał amfetaminę, w związku z czym pobrano krew do dalszych badań.

Do listy przewinień 27-letniego mieszkańca Żar trzeba dodać jeszcze złamanie trzech prawomocnych zakazów sądowych do kierowania pojazdami. Po przeprowadzeniu czynności mężczyzna trafi za kraty. Ma do odbycia co najmniej 9 miesięcy pozbawienia wolności, a po popełnionych przez niego kolejnych przestępstwach, czas ten na pewno się wydłuży.

kom. Aneta Berestecka