Włamywacz przyłapany na gorącym uczynku

1085
fot. KPP Żary

ŻARY | Policjanci zatrzymali 31-latka, który podejrzany jest o włamania do firm, kradzieże w sklepach oraz uszkodzenie mienia. Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej w Żarach i aresztował go na trzy miesiące.

W niedzielę wieczorem (21.02) policjanci natychmiast udali się na jedną z ulic w Żarach, po tym jak otrzymali zgłoszenie od pracowników ochrony. Poinformowali oni, że w jednym ze sklepów jest wybita szyba w drzwiach wejściowych, a w środku prawdopodobnie ktoś jest. Funkcjonariusze po wejściu do pomieszczenia zauważyli mężczyznę, który próbował się schować za regałami, przy sobie miał natomiast towar z tego sklepu. Został zatrzymany i doprowadzony do żarskiej komendy. Następnie trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych, gdzie oczekiwał na dalsze czynności.

W wyniku podjętych działań śledczy zgromadzili materiał dowodowy, który pozwolił przedstawić 31-latkowi zarzuty uszkodzenia mienia oraz kradzieży z włamaniem. Lista przewinień jest długa, mężczyzna podejrzany jest o uszkodzenie monitora kasy samoobsługowej w jednym ze sklepów, kradzież z włamaniem do jednej z firm, z której zabrał dwa laptopy warte 5 tysięcy złotych, kilku kradzieży w jednym z marketów. Mężczyzna swym działaniem powodował duże straty. Żeby dostać się do pomieszczeń wybijał szyby lub wyważał drzwi, narażając na straty właścicieli.

Za swoje czyny odpowie teraz przed Sądem. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności. 31-latek może liczyć na surowszy wymiar kary, ponieważ czyny popełniał w warunkach recydywy. W środę (24.02) Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej w Żarach i aresztował go na trzy miesiące.

komisarz Aneta Berestecka
oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Żarach