Gmina inwestuje w świetlice i miejsca rekreacji

774
- W sadzenie krzewów i drzewek zaangażowało się kilkunastu mieszkańców wsi- mówi Genowefa Jurec, sołtys Lubomyśla. fot. UG Żary

GMINA ŻARY | Malowanie, wymiana sprzętów, instalacji grzewczych, nowe ogrodzenia i świeżutkie nasadzenia – to tylko niektóre z masy inwestycji właśnie realizowanych w świetlicach na terenie gminy Żary.

– Realizowane remonty i zakupy finansowane są z własnego budżetu gminy, ale sporą część stanowi też Fundusz Sołecki – mówi Leszek Mrożek, Wójt Gminy Żary. – Jestem bardzo zadowolony z zaangażowania mieszkańców poszczególnych miejscowości i serdecznie za nie dziękuję.

Listę otwiera remont świetlicy w Sieniawie Żarskiej, gdzie ekipa remontowa odświeża ściany. W budynku zdemontowano starą nagrzewnicę. W zeszłym roku nieopodal sali utwardzono też plac, wykorzystywany dziś jako parking, którego ze względu na lokalizację świetlicy, bardzo brakowało. Termin zakończenia prac wyznaczono na koniec maja.

W czerwcu w Kadłubii rozpocznie się malowanie ścian w wiejskiej świetlicy. W budynku wymieniono już komin, a do kuchni zakupiono nową pięciopalnikową kuchenkę gazową.
Na boisku w Łazie robotnicy wymienili również fragment zniszczonego polbruku pod wiatą rekreacyjną.

Kolejna inwestycja dotyczy Centrum Spotkań Mieszkańców w Lubomyślu. Zamontowano tam monitoring, zakończono też budowę ogrodzenia obiektu, a teren wokół ozdobiły nowe nasadzenia.

– W sadzenie krzewów i drzewek zaangażowało się kilkunastu mieszkańców wsi – mówi Genowefa Jurec, sołtys Lubomyśla. – Cieszę się, że zawsze mogę na nich liczyć.

fot. UG Żary

ATB (źródło: UG Żary)