Nie przegapisz śmieciarki. Wójt zachęca do korzystania z nowych technologii

958
- Eco Harmonogram jest usługą skierowaną do mieszkańców gminy, ułatwiająca im dostęp do harmonogramu wywozu odpadów - mówi Leszek Mrożek, wójt gminy Żary. fot. UG Żary

GMINA ŻARY | Urzędnicy przygotowali nowe, proste narzędzie, dzięki któremu jednym kliknięciem można sprawdzić harmonogram odbioru odpadów w swojej miejscowości, a także otrzymać przypomnienie o płatnościach za śmieci.

– Eco Harmonogram jest usługą skierowaną do mieszkańców gminy, ułatwiająca im dostęp do harmonogramu wywozu odpadów – mówi Leszek Mrożek, wójt gminy Żary. – Zwiększa ona również świadomość w zakresie segregacji odpadów. To swego rodzaju ściąga, rozwiewająca wątpliwości dotyczące segregacji. Aplikacja automatycznie powiadomi o nadchodzącym terminie wywozu odpadów. System wymaga jeszcze drobnych udoskonaleń, ale już zapraszamy do korzystania z tego narzędzia.

Jak to zrobić
Wystarczy wejść na stronę gminy Żary www.gminazary.pl, kliknąć w baner „Harmonogram odbioru odpadów w Twoim telefonie”, wpisać swój adres… i gotowe. System w prosty i przystępny sposób poprowadzi przez resztę funkcji.

Aplikację można też w bardzo prosty sposób zainstalować na komórkę lub tablet.
Przy instalacji aplikacja automatycznie pobiera harmonogram dla wprowadzonego adresu posesji, a następnie przypomina o nadchodzących terminach wywozu odpadów.
Aplikacja ECOharmonogram umożliwia również otrzymywanie alertów oraz ważnych informacji lokalnych w formie powiadomień na komórkę. Usługa jest darmowa i zarządzana przez gminę Żary.

Obsługa aplikacji i jego instalacja na urządzenia mobilne:
https://www.youtube.com/watch?v=QBLNjM7aei0
https://www.youtube.com/watch?v=5My8sdrN-DE

fot. www.gminazary.pl
fot. www.gminazary.pl

ATB