Żarski Klub Sportów Walki na Międzynarodowym Grand Prix w Boksie Olimpijskim

1387
Trener Łukasz Michalczewski, Jakub Banaszkiewicz i Szymon Jarmolski. fot. nadesłane

SPORTY WALKI | W dniach 7-9 maja odbyło się „II Międzynarodowe Grand Prix o Puchar Skorpiona”. W tym prestiżowym turnieju bosku olimpijskiego na szczecińskiej hali SDS na dwóch ringach rywalizowało blisko 200. zawodników, w tym młodzi reprezentanci Żarskiego Klubu Sportów Walki.

Między linami można było zobaczyć zawodniczki i zawodników z Czech, Słowacji, Danii, Ukrainy, Rosji i Kazachstanu. Turniej obfitował w bardzo dobre pojedynki kadrowiczów z Polski, Słowacji, Czech oraz Danii, którzy ten start traktowali, jako jeden z etapów do Mistrzostw Europy od młodzików do juniorów. Dzięki temu można było zaobserwować boks na najwyższym poziomie. Z Polski na turniej zaproszone zostały 24 kluby, wśród których znaleźli się reprezentanci sekcji pięściarskiej Żarskiego Klubu Sportów Walki.

W turnieju rywalizowało dwoje podopiecznych trenera Łukasza Michalczewskiego. Był to, po dłuższej przerwie spowodowanej obostrzeniami, pierwszy start naszych zawodników. Szymon Jarmolski i Jakub Banaszkiewicz pokazali się z dobrej strony co jest dobrym prognostykiem przed następną częścią sezonu. Cieszy zwłaszcza postawa Szymka, który dobrze zaprezentował się w zwycięskim pojedynku sobotnim i w walce niepunktowanej z zawodnikiem z Danii.

Szymon Jarmolski (z lewej). fot. nadesłane

nadesłane