Doroczna wystawa na deptaku

614
Przewodniczący jury Paweł Janczaruk i zdobywczyni pierwszej nagrody Halina Gola. fot. Andrzej Buczyński

ŻARY | 19 września otwarto wystawę pokonkursową XV akcji fotograficznej
„24 sierpnia… w Żarach”.

– Po raz piętnasty uczestnicy akcji fotograficznej „24 sierpnia… w Żarach” wyszli na ulice miasta, żeby rejestrować na zdjęciach ten jeden dzień w roku. Tym razem był to poniedziałek, dzień wydawałoby się jak każdy inny, ale w tym roku był on jednak innym. Żyjemy w niespokojnym czasie pandemii, w którym obowiązuje nas tak zwany dystans społeczny, a co za tym idzie, nie pozwala nam to na swobodne działanie, jak było to
w innych latach. Widać ten szczególny czas również na zdjęciach, których treścią stały się rozległe plany, pejzaż miasta ze sztafażem, rodzina, czy znajomi. Zdjęcia te dokumentują ten szczególny okres, pozostawiając go przyszłym pokoleniom. Taka jest rola fotografii dokumentalnej – zatrzymanie czasu i pokazanie go przyszłym pokoleniom, czyli jak było i co działo się 24 sierpnia 2020 w Żarach – napisał Paweł Janczaruk, przewodniczący jury.

Pierwszą nagrodę w tegorocznej edycji zdobyła Halina Gola, drugą – Alicja Turecka, trzecią zaś Jan Mazur. Wyróżniono fotografie Anny Sulczewskiej i Bogdana Borowca.
Fotografie zakwalifikowane do wystawy można obejrzeć na deptaku przed Salonem Wystaw Artystycznych. ATB