Promień Żary po dwóch sparingach. Następny w sobotę

979
fot. Andrzej Buczyński

PIŁKA NOŻNA | Żarski Promień po niedawnym, długo wyczekiwanym przez kibiców awansie, przygotowuje się do czwartoligowego sezonu.

Do tej pory rozegrano dwa przedsezonowe sparingi. Pierwszy, 17 lipca, na stadionie Syrena, zakończył się remisem 1:1, a przeciwnikiem była Ilanka Rzepin. Kolejny, 21 lipca, podczas którego żaranie gościnnie potraktowali dotychczasowego rywala z okręgówki – ŁKS Łęknica – i przegrali ostatecznie z wynikiem 1:2. Te wyniki nie mają znaczenia, jednak cały czas trwa testowanie zawodników. Na boisku pojawiły się nowe twarze. Wkrótce okaże się, w jakim składzie Promień wystąpi podczas meczu inaugurującego czwartoligową piłkarską jesień w Żarach. To już 7 sierpnia o godz. 18.00 na stadionie przy ul. Zwycięzców 38. Rywalem tego dnia będzie Dąb Sława – Przybyszów.

A tymczasem kibice będą mogli nadal obserwować „piłkarskie przymiarki”. Kolejny sparing zaplanowano na sobotę, 24 lipca. Na Syrenie o godz. 15.00 naprzeciw reprezentacji Promienia staną piłkarze Miedzi II Legnica.

ATB