Zagrała IV liga. Promień Żary z jednym punktem na początek

613
fot. ARMG

PIŁKA NOŻNA | 12 marca rozegrano pierwsze mecze rundy wiosennej IV ligi piłki nożnej. Promień Żary w meczu wyjazdowym zmierzył się z wiceliderem tabeli. Po tym spotkaniu żaranie zajmują szóste miejsce.

Gospodarz spotkania – Dąb Sława-Przyszyszów – objął prowadzenie w 25. minucie po strzale Kajetana Siemczyka. Tuż przed końcem pierwszej połowy, w 44. minucie wyrównującą bramkę dla Promienia zdobywa Patryk Jasiak. I to w zasadzie byłoby na tyle, druga połowa pozostała bezbramkowa. Trzeba jednak zauważyć, że od 62. minuty Promień grał w osłabieniu. Wtedy to właśnie Kacper Floriańczyk zobaczył czerwoną kartkę. Dąb nie zdołał jednak wykorzystać ani liczebnej przewagi, ani niewątpliwie lepszej znajomości własnego boiska. Ostatecznie obydwie drużyny podzieliły się równo po jednym punkcie. Tyle, że Promień spada z piątego miejsca w tabeli na miejsce szóste. Pamiętajmy jednak, że w tej lidze gra osiemnaście zespołów.
Z pewnością kibice Promienia czekają na pierwszy wiosenny mecz w Żarach. To już w następną sobotę, 19 marca o godzinie 15.30. Na stadionie przy ul. Zwycięzców z gospodarzami zmierzy się drużyna Gold-Las Budowlani Murzynowo.

Patryk Jasiak, strzelec bramki:
Pierwszy mecz po zimie to zawsze jest zagadka. Jechaliśmy na to spotkanie z jednym celem jakim było zwycięstwo. Wiedzieliśmy, że Dąb to mocny zespół ale też pokazaliśmy już w rundzie jesiennej, że potrafimy ich pokonać na boisku. Początek meczu bardzo wyrównany, dużo bezpiecznego grania oraz długich piłek. Z czasem Dąb zaczął przejmować inicjatywę czego efektem była zdobyta przez nich bramka. Udało nam się wyrównać tuż przed przerwą i był to ważny impuls dla naszego zespołu. Na drugą połowę wychodzimy nieco odważniej, chcąc strzelić kolejna bramkę, jednak od 60 minuty musimy grać w osłabieniu. Udało nam się dowieźć remis do końca, a nawet sami mogliśmy zdobyć decydująca bramkę w końcówce. Na pewno szanujemy ten punkcik, zostawiliśmy dużo zdrowia na boisku i za to należy się szacunek dla całej drużyny. Regenerujemy się i za tydzień nie wyobrażamy sobie innego scenariusza niż 3 punkty przed naszymi kibicami.

IV LIGA – tabela po 18. kolejkach

źródło LZPN

Wyniki 18. kolejki

MAGNOLIA PARK STILON GORZÓW WLKP. 6:0 GOLD-LAS BUDOWLANI MURZYNOWO
CZARNI BROWAR WITNICA 3:3 ILANKA RZEPIN
KORONA KOŻUCHÓW 1:1 POGOŃ ŚWIEBODZIN
MEPROZET STARE KUROWO 1:1 PIAST INEX CZERWIEŃSK
MKS CZARNI ŻAGAŃ 1957 2:0 KS LECHIA II ZIELONA GÓRA
PIAST IŁOWA 1:3 ODRA NIETKÓW
POLONIA SŁUBICE 1:2 SPÓJNIA OŚNO LUBUSKIE
ZAP SYRENA ZBĄSZYNEK 1:1 TS CELULOZA KOSTRZYN
DĄB SŁAWA-PRZYBYSZÓW 1:1 PROMIEŃ ŻARY

ATB (żródło: LZPN, KS Promień Żary)