Turniej siatkówki w Mirostowicach Dolnych

4085

Orlik w Mirostowicach Dolnych był gospodarzem Turnieju piłki siatkowej. Ze względu na silny wiatr zawody rozegrano w sali sportowej Zespołu Szkół w Mirostowicach Dolnych.

Do zawodów 1 maja br. zgłosiły się cztery zespoły z terenu Gminy Żary : FC Siatkarze , Trzystu, Dzikie Koty oraz Zielona Mila. Regulamin zawodów przewidywał w składzie każdego z zespołów udział przynajmniej jednej kobiety. Zespoły rozpoczęły od rywalizacji po uprzednim losowaniu kolejności meczów. W pierwszym meczu zespół „FC Siatkarze” dosyć gładko pokonał „Trzystu” 2 : 0. W drugim meczu równie  pewnie zespół „ Zielona Mila” pokonał „ Dzikie Koty” stosunkiem 2 : 0. W meczu o trzecie miejsce zwyciężył zespół „ Dzikie Koty” pokonał „ Trzystu” 2 : 0. Finałowym meczem było starcie młodej drużyny FC Siatkarzy z doświadczonym zespołem z Olbrachtowa „Zielona Mila” .

Po bardzo emocjonującym meczu zwyciężyło doświadczenie , stosunkiem 2 : 1 wygrała drużyna z Olbrachtowa „ Zielona Mila”.

Dodatkowo wyróżniono najlepszego  zawodnika i zawodniczkę. Jednogłośnie w tej kategorii zwyciężyła Eliza Plaszczyk z Mirostowic Dolnych, wśród zawodników zwyciężył Radosław Barcz z Olbrachtowa.

Fundatorem pucharów oraz poczęstunku był Urząd Gminy Żary, organizatorem zawodów był Animator Orlika Jarosław Rusak.

MK, foto nadesłane