Pomoc dla rannych podczas wybuchu, strażaka i policjanta

2455

Policjanci z Żar wsiedli na rowery,aby przejechać  70 km i przekazać w charytatywnej sztafecie dwie bransoletki . W akcji ,,Mundur na rowerze ” uczestniczą mundurowi wszystkich formacji, jej celem jest zbiórka pieniędzy na leczenie i rehabilitację policjanta i strażaka, którzy zostali ranni podczas wybuchu substancji pirotechnicznej .

We wtorek, 05 czerwca policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Żarach wsiedli na rowery, by przejechać blisko 70 km w charytatywnej sztafecie. Funkcjonariusze wzięli udział w akcji ,,Mundur na rowerze” . Przedsięwzięcie zorganizowane zostało dla st. sierż. Marcina Miniak – policjanta Komisariatu Policji V w Łodzi oraz asp. szt. Arkadiusza Dąbrowskiego z łódzkiej Państwowej Straży Pożarnej, którzy zostali poszkodowani podczas wybuchu substancji pirotechnicznej. Celem akcji jest zbiórka środków finansowych na leczenie i rehabilitację poszkodowanych funkcjonariuszy z Łodzi.  Na rowery wsiedli policjanci, strażacy, żołnierze, strażnicy graniczni, którzy w sztafecie przekazują sobie dwie żółte bransoletki będące symbolem akcji.  Policjanci z Żar przejechali blisko 70 km i dotarli do Zielonej Góry, gdzie przekazali bransoletki swoim kolegom.  Sztafeta zakończy się w Łodzi.

Wszyscy, którzy chcieli by wesprzeć  leczenie i rehabilitacje pokrzywdzonych funkcjonariuszy  mogą wpłacać środki na  rachunek bankowy:

PKO BP nr konta: 29 1020 3408 0000 4002 0405 9309 tytuł wpłaty: „Mundur na rowerze 2018”

MK, foto nadesłane