Charytatywnie dla Michałka

998
fot. UG Żary

GMINA ŻARY | Nawet ulewny deszcz nie przeszkodził wszystkim którzy przyszli w minioną sobotę na festyn charytatywny na rzecz Michałka Kobylskiego z Mirostowic Górnych. Frekwencja przeskoczyła najśmielsze oczekiwania organizatorów.

Przypomnijmy, Michał Kobylski ma 15 miesięcy i od początku swego krótkiego życia zmaga się z rakiem. Cierpi na nowotwór złośliwy nadnerczy z przerzutami. Choroba chłopczyka wstrząsnęła światem jego rodziców. Na leczenie i przeszczep w USA potrzebują 1,2 mln zł. Ta zawrotna kwota może powalić na kolana każdego. Na pewno jest poza możliwościami rodziców i rodziny Michałka, dlatego zbierają środki gdzie tylko się da, wszystkich życzliwych proszą o pomoc i góry dziękują za każde nawet najmniejsze wsparcie.

Dzięki wielkim sercom mieszkańców rodzinnej miejscowości chłopca, z Dominiką Seredą na czele, ale i wsparciu Leszka Mrożka, Wójta Gminy Żary, udało się zorganizować kolejną imprezę dobroczynną, na placu przed świetlicą wiejską w Mirostowicach Górnych. W jej trakcie każdy mógł dorzucić się do leczenia maluszka. Cel był szczytny, więc rozgrzał do gorącego serca przybyłych.

Nie zabrakło na niej drużyn piłkarskich, które zagrały dla Michałka Turniej Piłki Nożnej, ani strażaków z Sieniawy Żarskiej, którzy demonstrowali możliwości sprzętu strażackiego.
Najmłodsi mieli do dyspozycji dmuchane zamki, nieco starsi korzystali z przejażdżki kładem. Na głodnych i spragnionych czekała kawa, herbata, pajda chleba ze smalczykiem własnej roboty, przysmaki z grilla, pyszna grochówka ale i popcorn, wata cukrowa, domowe ciasta czy bezowe lizaki. Każdy mógł wybrać coś dla siebie.

Do loterii fantowej już od początku ustawiła się długa kolejka. Można też było kupić rękodzieła przygotowane przez Klub Seniora z Mirostowic Górnych. Pracownice GOPS rozdawały ulotki i zachęcały do szczepień przeciwko covid-19 mieszkańców.

Zbiórkę na leczenie Michasia można wspierać poprzez portal akcji charytatywnych Siepomaga.pl – www.siepomaga.pl/walka-michasia

fot. UG Żary
fot. UG Żary
fot. UG Żary
fot. UG Żary
fot. UG Żary

ATB (źródło: UG Żary)